Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

4. Květen 2012

Zlatý paralympionik na píseckém gymnáziu

David Drahonínský díky podpoře společnosti B. Braun odstartoval v únoru svou osvětovou kampaň zaměřenou na českou mládež. Prvními posluchači jeho neuvěřitelného příběhu o pádu na dno a komplikované cestě na vrchol byli patnáctiletí studenti Gymnázia Písek.
Když si David v náměsíčnosti přivodil úraz, který jej upoutal na invalidní vozík, byl jen o rok starší než oni.

Nyní, ve svých 29 letech, kdy se intenzivně připravuje na další boj o nejcennější kov na blížící se paralympiádě v Londýně, zařazuje mezi své aktivity i návštěvy různých škol v České republice, kde pořádá informační besedy. „Mám hned několik cílů. V první řadě bych rád působil jako živoucí důkaz toho, že se člověk může úspěšně porvat s nepřízní osudu a že život se dá užívat i poté, co se vám celý obrátí naruby. Kromě toho bych chtěl narušit i určité vozíčkářské tabu, které panuje v naší společnosti. Rád zodpovím jakékoli dotazy a podělím se o své zážitky a zkušenosti. Nikdy nevíte, komu se to jednou bude hodit,“ vysvětluje David. „ Jsem rád, že se v dnešní ne příliš přívětivé době najdou společnosti, které jsou ochotny podpořit hendikepovaného sportovce, a umožnit mu tak nejen dělat to, co ho baví a v čem vyniká, ale zároveň přispět i ke vzdělávání ostatních. Bez pomoci společnosti B. Braun bych to dělat nemohl a  doufám, že díky spolupráci s tímto partnerem a dalšími sponzory přivezu z Londýna další zlato,“ prozrazuje své plány na léto David.

„Hustej týpek! Vostrej pán!“ zněla po besedě pochvalná hodnocení mezi mladými posluchači, jimž David Drahonínský přivezl ukázat mimo jiné i svůj závodní luk a pekingskou zlatou medaili. Chválou na adresu celé akce nešetřil ani pedagog Jakub Cenek: „Už dlouho jsem neviděl, aby někdo takovým způsobem upoutal třídu teenagerů. David si je svou otevřeností a humorem podmanil doslova během chvíle. Ideální by bylo, kdyby se s ním mohly setkat všechny děti v republice - zdravé i nemocné. Řada lidí by pak možná dost přehodnotila svůj přístup k životu.“

Do jižních Čech David v nadcházejícím období ještě zavítá. „Zatím nemám pevně stanovený rozpis dalších návštěv, ale vypadá to, že si možná začátkem června zahrajeme s dětmi z gymnázia hokej na vozících. Z jižních Čech navíc pocházím, tak mě to sem přirozeně táhne asi nejvíc,“ poznamenal k dalším plánům své kampaně.

V březnu David zamířil na Základní školu Umělecká v Praze 7, kde žáky 8. třídy upozornil na rizika jejich chování a jejich případné následky. Opět se mu podařilo zaujmout celou třídu dvouhodinovou přednáškou. Na závěr byl požádán lektory, zda by ji mohl v budoucnu zopakovat pro deváťáky. Dá se tedy očekávat, že ještě před červnovou cestou na jih se sem David vrátí.

redakce Braunovin

Čtěte také

Národní pracovní skupina pro hygienu rukou je složená ze zástupců odborných společností, odborových organizací a předních českých odborníků v oblasti epidemiologie a hygieny.

03.07.2018
Aktuality z B. Braun

Na konci května se pro obyvatele Galanty či nedaleké Bratislavy otevřelo nové unikátní multifunkční zařízení B. Braun Galenia, které jako první na Slovensku nabízí seniorům s poškozenými ledvinami kromě dialyzační péče nefrologickou ambulanci, domov pro seniory, rehabilitační centrum a Alzheimer centrum. 

07.06.2018
Aktuality z B. Braun

Mezinárodní fotbalový turnaj zaměstnanců skupiny B. Braun pod názvem Eurosoccer patří již řadu let k tradici. Probíhá podobně jako olympiáda každé čtyři roky a letos v květnu po dvaceti letech zavítal opět do Prahy. Hlavní myšlenkou šampionátu je sjednotit zaměstnance z různých zemí s cílem společného tahu na branku. Na fotbalovém hřišti se tak potkali manažeři, obchodní zástupci, sestřičky a lékaři z dialýz, ředitelé, lidé z kanceláří, továren, laboratoří i vzdělávacích center.

23.05.2018
Aktuality z B. Braun