Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

9. Prosinec 2013

Vzdělávací akce Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha - Černý most

Jako každoročně i letos pořádalo Dialyzační středisko B. Braun Avitum Praha - Černý Most vzdělávací akci pro spolupracující a potenciálně spolupracující lékaře.

Letos v září se poprvé uskutečnila v důstojných prostorách Café B. Braun. To však nebyla jediná změna. Akce poprvé proběhla pod křídly Aesculap Akademie a letos byla také jiná skladba přednášek. Velký úspěch vyjádřený hojnou účastí (především praktických) lékařů byl bezpochyby způsoben i tím, že na programu nebyla pouze témata týkající se nefrologie, ale byli přizváni též kolegové z jiných oborů. MUDr. Tomáš Dvořák z Kliniky pneumologie a hrudní chirurgie Nemocnice Na Bulovce přednesl vynikající sdělení na téma pneumonie, s důrazem na novinky v diagnostice a léčbě. MUDr. Michaela Rýzlová, kardioložka s dlouholetými zkušenostmi z pražských klinických pracovišť, nově působící v privátní praxi na Poliklinice Parník na Černém Mostě, vystoupila s přednáškou na téma nová antikoagulancia a jejich užití v kardiologii. Byla tak laskavá, že téma zpracovala též pro naše čtenáře.

MUDr. Petr Hartl
vedoucí lékař Dialyzačního střediska B. Braun Avitum, Praha - Černý Most

Čtěte také

Po 21 rokoch sa prevádzka dialyzačného strediska a nefrologickej ambulancie B. Braun Avitum presťahovala zo 7. poschodia monobloku nemocnice Svet zdravia a.s. na prízemie kompletne zrekonštruovanej samostatnej budovy bývalého detského pavilónu tej istej nemocnice.

07.12.2016
Nefrologie

Stále rostoucí počet pacientů, 49 transplantací a naprosto unikátní domácí hemodialýza, to je bilance Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni.

23.11.2016
Skupina B. Braun

Výsledky multicentrických studií poukázaly na fakt, že kvalita vody pro dialýzu představuje zásadní riziko vzhledem k prokázanému vztahu mezi kontaminací vody a morbiditou. Společnost Lauer, která je součástí skupiny B. Braun, vyvinula nový systém úpravy vody označovaný jako Aquabase.

10.10.2016
Dialyzační technika