Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Listopad 2017

Výtěžek charitativního golfového turnaje B. Braun věnoval na nákup sportovních potřeb pro děti

Klára Spilková u předání šeku dětskému domovu Racek od skupiny B. Braun

Společnost B. Braun na podzim uspořádala charitativní golfový turnaj, jehož výtěžek věnovala dětskému domovu Racek v Benešově. U předání šeku nechyběla ani nejlepší česká golfistka Klára Spilková. 

„Koncept společenské odpovědnosti je součástí celosvětové strategie Skupiny B. Braun a podpora dětí do něj neodmyslitelně patří,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

Vybrané peníze byly použité na nákup sportovních potřeb pro dětský domov Racek, který u svých dětí dlouhodobě a koncepčně podporuje sportovní aktivity. „Vybrali jsme nářadí, které děti bude rozvíjet a zlepšovat v jejich výkonech. Většina našich dětí je sportovně založená a pravidelně se zúčastňují mezinárodních závodů a olympiád. Na kontě máme dokonce několik zlatých medailí,“ upřesňuje ředitelka domova Mgr. Hana Urbanová.

MUDr. Martin Kuncek předává šek dětskému domovu Racek 

 

Domov už druhým rokem spolupracuje s naší nejlepší golfistkou a olympioničkou Klárou Spilkovou, která se letos mimo jiné stala ambasadorkou osvětové kampaně B. Braun pořádané u příležitosti Světového dne ledvin. Tuto preventivní akci B. Braun podpořil už podeváté v řadě.

„Mám velkou radost, že jsme společnými silami podpořili právě dětský domov Racek, protože zdejší děti se sportu opravdu věnují,“ usmívá se Klára Spilková. Výtěžek ve výši 72.000,- Kč společně předali do rukou paní ředitelky 20. listopadu MUDr. Martin Kuncek a právě Klára Spilková. Za vybrané peníze budou mít děti z domova Racek v tělocvičně nový běžecký pás, veslařský trenažér, ale také fotbalové branky nebo míče na basketbal. „Velice nás těší, že se nám v tomto případě podařilo smysluplně propojit hned několik dobročinných projektů,“ naráží Martin Kuncek na souvislost mezi charitativním golfovým turnajem, podporou dětského domova Racek a Klárou Spilkovou jako tváří kampaně Světového dne ledvin. 

 

redakce Braunovin