Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Červenec 2016

VIDEO: Do Česka míří revoluční nástroje v oblasti kolorektální chirurgie

Less Hill

Chirurgové jim říkají „GUN“. I když tak speciální chirurgický nástroj nazývaný stapler vypadá, a vlastně se i podobně ovládá, pistole to není. V rukou chirurga se přesto jedná o velmi účinnou lékařskou zbraň. Staplery totiž umějí to, co lidská ruka nesvede: v jeden okamžik tkáň vyříznout i sešít. Divize Aesculap společnosti B. Braun nyní do Česka přináší dvě novinky, které pomohou lékařům a hlavně pacientům. Je to stapler TXT 33 vyvinutý speciálně pro chirurgické odstranění hemoroidů a stapler KOL na míru ušitý pro operace karcinomu rekta. Do Česka je odborné lékařské veřejnosti přijel představit produktový specialista společnosti, která oba unikátní nástroje vyvinula,  Australan Les Hill.

redakce Braunovin

Čtěte také

Hydrocefalus je onemocnění charakterizované patologickým nahromaděním mozkomíšního moku (likvoru) v mozkových komorách. Vzniká v důsledku poruchy v dynamickém systému tvorby, proudění a vstřebávání mozkomíšního moku. Termín hydrocefalus vznikl spojením řeckých slov „hydro“ – voda a „kefalé“ – hlava a první zmínky o něm pocházejí z dob Hippokrata, Vesalia či Galéna. Teprve v roce 1768 je však hydrocefalus popsán jako nemoc Robertem Whyttem a bližší náhled na toto onemocnění ozřejmili Magendie a Luschka, kteří popsali jak kompletní anatomii likvorových cest, tak i tvorbu a tok mozkomíšního moku s jeho následným vstřebáváním.

13.07.2018
Chirurgické obory

Společnost B. Braun představila unikátní projekt, který zefektivňuje průběh léčby pacienta s kolorektální diagnostikou bezprostředně čekajícího na operační výkon.

18.06.2018
Chirurgické obory

Hemoroidy, rektokéla, prolaps a karcinomy rekta byly ústředním tématem mezioborového setkání proktologů, urologů a gynekologů 10.−11. května v Dříteči pod Kunětickou horou. Živě přenášených operací ze sálů Pardubické nemocnice se účastnili přední čeští i zahraniční operatéři.

18.06.2018
Chirurgické obory