Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

26. Září 2014

Ve Znojmě operovali před televizní kamerou

Na začátku září proběhla ve znojemské nemocnici za účasti médií operace kolenního kloubu, kterou řídil primář Ortopedicko-traumatologického oddělení, prof. MUDr. Radek Hart, Ph.D., FRCS. Reportáž z operace měli diváci možnost shlédnout také ve večerních zprávách na FTV Prima.

S navigačním systémem je nižší procento komplikací, pacienti mají menší krevní ztráty, operace je přesnější a klinické výsledky tím pádem o něco lepší. Nyní navíc máme na navigaci nainstalovaný nový modul dynamické analýzy, který umožňuje při operaci TEP kolena hodnocení stavu kloubu ve všech třech rovinách současně.

 

Celá reportáž byla zaměřena na představení unikátního navigačního systému OrthoPilot, s jehož pomocí operatéři ve znojemské nemocnici budou moci provádět každý rok na sto padesát operací. Počítačový navigační systém OrthoPilot je celosvětově nejrozšířenějším zařízením pro přesnou implantaci umělých kloubů. Prof. Radek Hart k tomu říká: "S navigačním systémem je nižší procento komplikací, pacienti mají menší krevní ztráty, operace je přesnější a klinické výsledky tím pádem o něco lepší. Nyní navíc máme na navigaci nainstalovaný nový modul dynamické analýzy, který umožňuje při operaci TEP kolena hodnocení stavu kloubu ve všech třech rovinách současně.“

Vylepšený navigační systém dokáže využít přesné informace o tom, jak funguje zdravý kloub a pomáhá operatérovi při správném polohování komponent implantátu a při nastavení stability kloubu, přičemž přihlíží k individualitě každého pacienta. Vyšší přesnost umístění s sebou přináší vyšší životnost a funkčnost umělého kloubu. Tento modul dynamické analýzy byl speciálně vyvinut IT laboratoří v Grenoblu a modifikován právě pro výzkum profesora Harta. V současné době tímto unikátním systémem v České republice disponuje pouze Nemocnice Znojmo.

 

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun

Čtěte také

Společnost B. Braun představila unikátní projekt, který zefektivňuje průběh léčby pacienta s kolorektální diagnostikou bezprostředně čekajícího na operační výkon.

18.06.2018
Chirurgické obory

Hemoroidy, rektokéla, prolaps a karcinomy rekta byly ústředním tématem mezioborového setkání proktologů, urologů a gynekologů 10.−11. května v Dříteči pod Kunětickou horou. Živě přenášených operací ze sálů Pardubické nemocnice se účastnili přední čeští i zahraniční operatéři.

18.06.2018
Chirurgické obory

Rozhovor s doktorem Jaroslavem Pilným o chirurgii ruky, sportovcích, olympijských hrách a cestách do lesa.

22.05.2018
Chirurgické obory