Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

24. Květen 2016

Ureofix Compact - kompaktní uzavřený systém na měření hodinové diurézy

Množství moči je proměnlivé, závisí na příjmu tekutin, teplotě okolí, tělesné činnosti atd.

Termín diuréza znamená množství definitivní moči, kterou vytvoří ledviny za určitou časovou jednotku. Obvykle se jedná o 1,5 litru moči za 24 hodin.

 

Měření hodinové diurézy znamená jednoduché sledování výdeje moči za časovou jednotku, které může poukázat na sníženou funkci ledvin. Sledování diurézy je důležité u řady onemocnění a akutních stavů.

 

Přesné měření výdeje moči

 

Ureofix Compact je uzavřený močový systém, který je napojen na močový katetr a zajišťuje přesné měření výdeje moči. Skládá se ze dvou částí – uzavřené odměrné komory a sběrného sáčku.

Minimalizuje riziko nozokomiálních infekcí díky dvěma jednosměrným ventilům. První je integrován do kapací komůrky a brání zpětnému toku moči do hadičky. Druhý, v sáčku, zabraňuje návratu moči do kapací komůrky, a to i tehdy, je-li sáček položen naplocho na lůžku.

Uzavřená odměrná komůrka je určená ke snadnému a přesnému odečtení objemu moči na měřicí stupnici v kritickém rozmezí 0–50 ml a od 60 do 500 ml. Snadné slévání moči z odměrné komůrky zajišťuje flexibilní hadička, která je připojena pod úhlem 45 stupňů, a tím snižuje riziko jejího zalomení.

 

Bezpečnost především

 

Systém umožňuje praktické uchycení k lůžku podle individuální potřeby dvěma přiloženými pásky pro trvalé uchycení, stahovací páskou pro trvalé uchycení i rychlé přemístění a obsahuje integrovaný háček pro rychlé zavěšení.

Pro bezpečnost ošetřujícího personálu je součástí systému bezjehlový vstup pro odběr vzorků moči. Nehrozí tak poranění injekční jehlou.

 

Sběrný sáček má kapacitu dva litry, výpusť na křížovém dně a neobsahuje latex. Nově je sáček umístěn za odměrnou komůrkou, délka od konstrukce lůžka je pouhých 32 cm.

 

Více informací:

Ureofix

redakce Braunovin

Čtěte také

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA vyhlásil úplný zákaz všech pudrovaných chirurgických a vyšetřovacích rukavic.

11.09.2017
Chirurgické obory

S dobou rozvinuté civilizace a technologických výdobytků, které nám usnadňují život, jdou ruku v ruce i civilizační choroby. Jednou z nejčastějších je diabetes mellitus neboli cukrovka. Včasný záchyt, prevence a screening velmi napomáhají k eliminaci a léčbě diabetu.

15.03.2017
Ambulantní péče