Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

2. Listopad 2015

Trénink na umělých kostech dává vzdělávání traumatologů nový rozměr

Unikátní trénink na umělých kostech si vyzkoušeli mladí lékaři-traumatologové a ortopedi na historicky prvním kurzu základních traumatologických technik. Ten přivítal účastníky v Pavilonu B. Braun Dialog 20. října. Účastníci se pod vedením lektora MUDr. Jana Vokrouhleckého zaměřili na traumatologii velkých kostí. Diskutovala se témata zlomeniny tibie, osteosynthesy humeru, dlahování krčku femuru nebo nové trendy hřebování proximalního femuru. „Kurz měl mezi účastníky velice příznivý ohlas a Aesculap Akademie proto plánuje na jaro 2016 další běh tohoto kurzu,“ komentuje úspěch kurzu jeho garant Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D.

 

Aesculap Akademie kurz uspořádala ve spolupráci s I. chirurgickou klinikou hrudní, břišní a úrazové chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Odborně jej garantoval prof. MUDr. Zdeněk Krška, DrSc.

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Souhru a komunikaci podle návodů ani učebnic nenatrénujete, říká v rozhovoru MUDr. Jan Bureš, anesteziolog a intenzivista z FN Motol.

11.12.2017

Bodnutí injekční jehlou, pořezání o skalpel nebo skleněnou ampuli? To jsou nejčastější situace, kdy se během terapie zraní sám zdravotník. Víte, jak těmto situacím předcházet a jak správně v případě nehody postupovat? Víte, jaká jsou rizika nákazy při potřísnění krví? Představujeme vám nový web www.bezpecnostpersonalu.cz.

03.10.2015
Aktuality z B. Braun

Možnosti, které nabízí simulační centrum v Pavilonu B. Braun Dialog představili zástupci B. Braun Medical Bc. Tomáš Kovrzek a MUDr. František Vojík ve Snídani s Novou.

29.07.2015
Skupina B. Braun