Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

24. Květen 2017

Targon© PH+/H+ - výborný střídá výborného

Po více než desítce tisíc implantací humerálního hřebu Targon© PH a H v naší republice přichází na český trh jeho nová generace s názvem PH+ a H+.
Targon® PH/H se za dobu své existence stal ikonou. Je přesně tím, co traumatolog ve službě potřebuje - spolehlivým a uživatelsky jednoduchým nástrojem pro řešení i zdánlivě neřešitelných zlomenin. Přesně totéž se očekává i od jeho nové generace PH+/H+ a já jsem rád, že mohu napsat, že potenciál na to rozhodně má.

PH+
Hřeb doznal několika nepatrných, ale zásadních změn. Zajišťovací šrouby v jeho proximální části mají anatomické postavení. Velký hrbol je fixován dvěma šrouby s lehce divergentním postavením a z přední a zadní strany je možné ho zajistit vždy jedním šroubem. Poslední změnou je pozvolný přechod mezi proximální a distální částí hřebu. Zajišťovací šrouby v proximální části jsou identické s jeho předchůdcem, pouze byly rozšířeny o dvě fixační podložky. Jednu z podložek je možné použít pouze pro adaptaci měkkých tkání a druhou pro kompresi úlomku a adaptaci měkkých tkání.
Jištění v distální části je řešeno opět s Targon PH identickými šrouby průměru 3,5mm. Změny doznalo pouze postavení v hřebu, je divergentní a do otvorů v hřebu přibyl závit pro lepší stabilitu šroubu. Novinkou je také prodlužovací 2,5mm záslepka. Na závěr je nutné zmínit, že rozměr a průměr je stejný jako u jeho předchůdce - 10/8 150mm.

PH+ Long
Proximální část této dlouhé verze je identická s jeho krátkou variantou. Rozměr hřebu opět zůstal 10/7 mm, změny však doznala délka. V početní řadě ubyl jeden hřeb, a proto je PH+ Long vyráběn v délkách 200, 220, 240, 260 a 280 mm. V nejdistálnější části hřebu přibyl jeden zajišťovací otvor, a PH+ Long má tedy tři otvory v divergentním postavení. Z důvodu obtížnějšího freehand jištění nemají tyto otvory závit. Všechny dlouhé varianty hřebu je možné zavádět po drátu.

H+
Hřeb určený k řešení diafyzárních zlomenin humeru je na první pohled identický s hřebem Targon H. Změn je podstatně méně než u PH+ a PH. Rozměry a průměry jsou shodné. Hřeb H+ je vyráběn v průměrech 7 a 8 mm a délkách 180, 200, 220, 240, 260, 280 a 300 mm. Změnou je absence zajišťovacího šroubu o průměru 4,5 mm. Ten byl nahrazen šroubem o průměru 3,5 mm. Jako kompenzace zachování stability má H+ ve statických otvorech závit. U hřebu H+ jsou dva statické otvory a jeden dynamický. Distální část hřebu H+ je identická s H, dva zajišťovací otvory jsou v rovině sagitální a dva v rovině frontální.

Sterilní balení
Hřeby jsou dodávány výhradně ve sterilním balení. U šroubů a fixačních podložek si zákazník může zvolit, zda budou dodávány ve sterilní, nebo nesterilní formě.

Instrumentárium

Nový hřeb není možné zaimplantovat do instrumentária PH/H a PH+/H+ s sebou tedy přináší i nové instrumentárium. Nástroje jsou uložené ve dvou sterilizačních sítech. Každé síto má odjímatelné kovové dno s vyobrazením uložení nástrojů. Instrumenty jsou na první pohled líbivé a z praxe vím, že práce s nimi je ještě jednodušší než u předchozí generace.

Ondřej Štrojsa
divize Aesculap - ortopedie

Čtěte také

Hydrolift představuje novou generaci implantátů: je opatřen hydraulikou a koncové destičky jsou volně pohyblivé a v implantátovém lóži samoadaptabilní až do finálního utažení fixačních šroubů.

04.01.2010
Spondylochirurgie

Návštěvníci výroční konference České urologické společnosti měli na stánku B. Braun možnost si vyzkoušet základní laparoskopické techniky. Na otázky, proč je trénink nanečisto důležitý, odpovídá MUDr. Jaroslav Pacovský, Ph.D.

31.10.2016
Skupina B. Braun

Certifikovaných kurzů zaměřených na močovou derivaci je v České republice hned několik. Ten, který otevřela v letošním roce Aesculap Akademie, je přeci jen v mnohém výjimečný. Absolvovat ho můžete v Olomouci a v Praze. Vysoká odborná úroveň je na prvním místě. Lektorský sbor tvoří špičkoví odborníci z oboru urologie. Teorie je obsáhlá, ale koho by bavilo jen tři dny sedět a poslouchat přednášky?  Aesculap Akademie si zakládá na pestrosti praktické části svých kurzů. Ze zpětné vazby vyplývá, že praxe naše kurzisty baví nejvíc a hodnotí ji jako nejpřínosnější.

16.04.2019
Aesculap Akademie