Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

5. Květen 2015

Světový den hygieny rukou: Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů.

Skupina B. Braun ve spolupráci s vybranými českými nemocnicemi připravila instruktáže správného mytí rukou. Její zaměstnanci také pomocí UV lampy zájemcům ukáží, jak si umí nebo neumí ruce správně umýt nebo vydezinfikovat.

„Smyslem akce je ukázat, jak důležitá je správná desinfekce,“ říká tisková mluvčí Skupiny B. Braun Lucie Kocourková. „Věříme, že názorná ukázka toho, kolik bakterií může zůstat na rukou, pokud se postup neprovede správně, návštěvníky akce o nutnosti dezinfekce přesvědčí.“

Skupina B. Braun tak pokračuje v dlouhodobé informační kampani „Chraňte život čistýma rukama“, která odstartovala v roce 2013.

 

Správná hygiena dokáže zachránit miliony životů

Světový den hygieny rukou je součástí iniciativy WHO SAVE LIVES: Clean Your Hands. Tu zaštiťuje už deset let Světová zdravotnická organizace (WHO). Iniciátoři kampaně mají za cíl podporovat zdravotníky v praktikování správné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních, a tím i snížit riziko přenosu infekce mezi zdravotníky i pacienty. Podle Světové zdravotnické organizace osvěta týkající se hygieny rukou ve zdravotní péči zachránila v minulých letech už miliony životů.

 

Instruktáže a UV lampy

Instruktáže správného mytí a dezinfekce rukou budou připraveny ve vybraných nemocnicích po celé České republice. Zájemci si budou moci vyzkoušet správnou techniku mytí a zároveň použít tzv. blackbox, který odhaluje neumytá místa na rukou.

„Jedná se o zařízení, ve kterém je zabudována UV lampa. Stačí pod ni jen umístit ,vydezinfikované‘ ruce a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco oblasti, kde mohou být i životu nebezpečné bakterie, zůstanou tmavé,“ dodává Kocourková.

redakce Braunovin

Čtěte také

V březnu 1993 začínala česká pobočka B. Braun své působení v bývalém bytě přebudovaném na kancelář v pražských Holešovicích. Dnes, po 25 letech, je s více než 800 zaměstnanci a obratem 3,4 mld. Kč silnou a stabilní skupinou na českém i slovenském trhu. O cestě k úspěchu i o výhledech do budoucna jsme si povídali s Petrem Macounem, jednatelem společností B. Braun Medical a B. Braun Avitum v České a Slovenské republice.

16.07.2018
Lidé a společnost

Nedostatečná výživa pacientů snižuje šanci na jejich uzdravení a prodražuje léčbu.

08.06.2017
Lidé a společnost

O ceny Good Design 2016 společně s koncernem B. Braun usilovaly s přibližně 900 produkty společnosti z téměř padesáti zemí.

17.05.2017
Skupina B. Braun