Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

7. Březen 2014

Startuje Rok plný úsměvů

Loutkoherecká představení se v nadcházejících měsících budou konat v nemocnicích, jež bodovaly v soutěži Úsměvy v nemocnici.

 

Smích, radost a úsměvy na tváři - to vše se podařilo vykouzlit u dětských pacientů šternberské nemocnice profesionálním herečkám z občanského sdružení Loutky v nemocnici. Dětské oddělení navštívily ve čtvrtek odpoledne, aby nejmenším pacientům zpříjemnily jejich pobyt a pomohly jim na chvíli zapomenout na jejich trápení. Dnešní loutkové představení mohli pacienti shlédnout díky vítězství v soutěži Úsměvy v nemocnici, pořádanou společností B. Braun.

Nemocnice Šternberk se umístila v kategorii Videoreportáž na druhém místě díky humornému videu, v němž vystoupili zdravotníci šternberské nemocnice společně s Bacilem Emilem a vysvětlovali dětem v mateřské školce, proč je důležité mýt si správně své ruce.  Díky vítězství v soutěži získali šek na čtyři loutkové návštěvy. Dnes odpoledne proběhlo první loutkové představení a děti byly skutečně nadšené.

Herečky se s loutkami na dětském oddělení dostávaly z jedné legrační situace do druhé, dokázaly děti rozezpívat i vtáhnout do pohádkového příběhu. Dramaterapie je považována za účinnou součást léčebného procesu na dětských odděleních po celé Evropě. „Vystoupení dokázalo děti pobavit i rozptýlit. Podobné aktivity určitě pomáhají k uzdravení dětí a ke snížení jejich úzkosti během nemoci,“ zhodnotila vystoupení hlavní sestra šternberské nemocnice Mgr. Lenka Neumannová.

O tom, jak podstatnou roli v léčbě mohou podobná představení sehrát, hovoří i Marka Míková, předsedkyně občanského sdružení Loutky v nemocnici: „Naši herci nehrají jen obyčejná loutková představení. Aktivně děti vtahují do děje, čímž celá akce získává úplně nový rozměr. Nezřídka se stává, že se pacienti loutkám svěří se svým nejniternějším trápením, což jim přináší cennou úlevu. Je velmi hezké být toho součástí, a proto jsme rádi, že díky podpoře Skupiny B. Braun máme příležitost se takto angažovat.“

Za dětmi do mateřských školek vyráží zdravotníci šternberské nemocnice pravidelně. Za pomoci bacila Emila dětem vysvětlují, proč je důležité si pravidelně mýt své ruce, a co vše jim hrozí v případech, když budou hygienu rukou zanedbávat. Zdravotníci pro děti připravili naučný a zábavný program, prostřednictvím kterého učí malé děti správnou techniku mytí rukou, a vysvětlují, co vše jim hrozí v případě, že si nebudou mít své ruce správně.

„Celý rok úsměvů, tedy 12 loutkových představení, od nás získává ještě FN Olomouc, která se umístila na první příčce v kategorii Fotopříběh. Čtyři představení v průběhu jednoho měsíce pak za stříbrnou příčku v obou kategoriích (Video i Fotopříběh) získávají Nemocnice Šternberk a Karvinská hornická nemocnice. V Dětském Kardiocentru a v Dětské fakultní nemocniciv Bratislavě pak Loutky v nemocnici uspořádají jednu celodenní návštěvu,“ shrnuje MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

 

www.bbraunprozivot.cz

www.loutkyvnemocnici.cz

 

 

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun

Čtěte také

Národní pracovní skupina pro hygienu rukou je složená ze zástupců odborných společností, odborových organizací a předních českých odborníků v oblasti epidemiologie a hygieny.

03.07.2018
Aktuality z B. Braun

Na konci května se pro obyvatele Galanty či nedaleké Bratislavy otevřelo nové unikátní multifunkční zařízení B. Braun Galenia, které jako první na Slovensku nabízí seniorům s poškozenými ledvinami kromě dialyzační péče nefrologickou ambulanci, domov pro seniory, rehabilitační centrum a Alzheimer centrum. 

07.06.2018
Aktuality z B. Braun

Mezinárodní fotbalový turnaj zaměstnanců skupiny B. Braun pod názvem Eurosoccer patří již řadu let k tradici. Probíhá podobně jako olympiáda každé čtyři roky a letos v květnu po dvaceti letech zavítal opět do Prahy. Hlavní myšlenkou šampionátu je sjednotit zaměstnance z různých zemí s cílem společného tahu na branku. Na fotbalovém hřišti se tak potkali manažeři, obchodní zástupci, sestřičky a lékaři z dialýz, ředitelé, lidé z kanceláří, továren, laboratoří i vzdělávacích center.

23.05.2018
Aktuality z B. Braun