Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

23. Leden 2017

Stapler TST36

Odstranění většího množství tkáně pod přímou vizuální kontrolou jsou dominanty stapleru TST36, který je od 1. listopadu hrazen pojišťovnami v České republice. Pro řešení velkých prolapsů rekta a rektokély byl vytvořen ve spolupráci s italskými proktology před třemi lety. Lze s ním operovat i velké hemoroidy III. a IV. stupně.


 

Šetrný a rychlý

Stapler TST 36 je chirurgický stapler s největším průměrem těla (36 mm). Dominantou tohoto výrobku jsou prostorná okna v těle stapleru, která umožňují odstranit velké množství prolabované tkáně jedním odpalem. Operatér má při výkonu odstraňovanou tkáň pod přímou
vizuální kontrolou. Vnitřní objem stapleru je více než 35 cm3, a proto jím lze odstranit podobný objem tkáně, který se dříve operoval i dvěma PPH staplery. Zároveň je tato technika velmi šetrná a rychle proveditelná s velmi malým rizikem komplikací, jako jsou bolestivost, krvácení či návrat prolapsu.

 

Purse-string nebo Parachute

Chirurg na začátku operace volí mezi dvěma technikami odstraňování rektálního prolapsu – tzv. „parachute“ technikou nebo „purse-string“ technikou. „Purse-string“ technika (s tabáčkovým stehem) se doporučuje pro menší prolapsy a je blízká klasické Longově metodě. „Parachute“ technika (která podle vzhledu vláken připomíná padák) se využívá pro velké prolapsy, kdy má operatér výrazně větší možnost přesně odstranit požadovanou tkáň a lépe řešit asymetrické prolapsy rekta nebo rektokély.

Video

Obě techniky s použitím stapleru TST36 můžete zhlédnout na videích dr. Naldiniho z italské Pisy:

Purse-strung technika          Parachute technika

 

MVDr. Martin Štěpánek
divize Aesculap

Čtěte také

Správným zacházením se sterilizačním kontejnerem docílíme i zvyšování kvality nástrojů v nemocnicích díky zamezení vzniku kondenzátu. „Při analýzách nástrojů jsme v poslední době narazili na několik případů, kdy po otevření sterilního kontejneru byly nástroje vlhké, v některých případech zbytkový kondenzát na dně kontejneru dosahoval několika mililitrů a našly se i případy, kdy jsem z kontejneru musel vylít decilitr vody. Řešení zbytkového kondenzátu rozhodně není problémem pouze jedné nemocnice a tento článek by mohl uživatelům výrazně pomoci k jeho odstranění,“ shrnuje analýzu nástrojů manažer pro obchod a marketing divize Aesculap Surgical Technologies Mgr. Lubomír Vích.

16.01.2019
Chirurgie

Dr. med. Rolanda Scherera lze bez uzardění označit za skutečného průkopníka proktologie v Německu. A prakticky to samé o něm můžeme říci i v celoevropském měřítku. Přes dvě desítky let se zabývá všemi nemocemi střev, konečníku a pánevního dna, je autorem desítek odborných publikací a nesporným inovátorem v chirurgii análních a rektovaginálních fistulí a prolapsů konečníku. O to cennější je jeho účast na druhém multioborovém setkání odborníků na oblast pánevního dna ve východočeské Dříteči, kde ho účastníci mohli při živém přenosu z operačního sálu pozorovat, jak operuje rektokélu a anální prolaps.

19.07.2018
Chirurgie

Městská nemocnice Ostrava poskytuje péči v sedmi operačních oborech na patnácti operačních sálech a ročně je zde provedeno přibližně 9000 operací. Oddělení centrální sterilizace zpracovává měsíčně v průměru 1600 objednávek ze všech oborů, včetně zpracování objednávek od externích zákazníků.

09.03.2018
Chirurgie