Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

26. Duben 2013

Skupina B. Braun přispěla k diskuzi na téma "Bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti"

IV. celostátní odborná konference s názvem „Nozokomiální nákazy - bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti“ ukázala možnosti ochrany zdravotníků před incidenty.

 

Dne 22. února se uskutečnila v IV. celostátní odborná konference  s názvem „Nozokomiální nákazy. Bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti“. Konference byla pořádána společností Promediamotion v pražském Paláci Charitas.  Společnost B. Braun Medical se stala jedním z partnerů této akce.

Jak již napovídá název konference, program byl věnován z velké části tématům bezpečí ve zdravotnických zařízeních, tentokrát však i z pohledu ochrany personálu.  V rámci programu byly prezentovány aktuální  informace z oblasti prevence rizik nákaz pro zdravotnický personál včetně příslušných změn v legislativě.

Nezbytnou součástí ochrany zdravotnického personálu je i používání osobních ochranných pracovních prostředků,  mezi které patří i vyšetřovací a operační rukavice.

Tématu  výběru a použití rukavic se proto v rámci konference věnovala Jana Bednaříková ze společnosti  B. Braun Medical. V rámci svého sdělení zdůraznila důležitost správné volby rukavice pro daný účel použití, protože jednotlivé rukavice mají rozdílné technické parametry, jako je třeba propustnost.  Porozumění klíčovým vlastnostem rukavic je proto nezbytnou součástí ochrany zdravotnického personálu.

Konference byla oceněna hojnou účastí.  Dá se tedy přepokládat, že témata týkající se bezpečnosti personálu jsou stále živá i mezi zdravotníky a je žádoucí v nich dále pokračovat.

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie

Čtěte také

Spouštíme stránky, které pomáhají zvýšit bezpečí pacientů i zdravotníků

10.01.2017
Infuzní terapie

Deväťdesiat percent zdravotníkov v Česku sa stalo terčom útoku od pacientov alebo ich sprievodu. S vyhrážkami a nadávkami sa stretlo 78 % zdravotníkov, fyzické násilie zaznamenalo 23 % opýtaných.

28.12.2016
Aesculap Akademie

Historicky první simulační kurz Aesculap Akademie zaměřený na problematiku násilí ve zdravotnictví proběhl 4. listopadu v pražském Pavilonu B. Braun Dialog. Pomocí zkušeného herce - figuranta si účastníci kurzu mohli vyzkoušet, jak zvládnout různě komplikované situace.

11.11.2015
Aesculap Akademie