Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

28. Červen 2019

Rychle, bezpečně a bezuzlově s chirurgickým vláknem Quill

Samozádržné chirurgické šicí vlákno Quill™ s originální „ostnatou“ strukturou povrchu zcela eliminuje potřebu uchycení uzlů a zajišťuje rychlejší uzavření rány s menším množstvím potřebného materiálu při chirurgických zákrocích. „Jsem přesvědčen, že bezuzlové vlákno Quill™ zvýší kvalitu šití na vyšší úroveň a stane se nenahraditelnou součástí lokálních pracovišť,“ říká team leader pro divizi Aesculap Closure Technologies MUDr. Petr Koutecký.

Jedinečný přínos pro uzavření rány napříč mnoha obory

Quill zastřešuje komplexní univerzální sortiment vstřebatelného a nevstřebatelného šicího materiálu, zahrnuje výrobky z polylaktátů a polyglykolů (Monoderm™), polydioxanonu (PDO) a polypropylenu ve dvou provedeních – oboustranné chirurgické šicí vlákno a jednostranné chirurgické šicí vlákno. „Využívá se v ortopedii, urologii, gynekologii nebo pro plastickou či robotickou chirurgii. Toto inovativní uzavírací zařízení umožňuje obousměrnou fixaci uvnitř tkáně. Pomáhá snížit trauma tkáně, usnadňuje hojení a minimalizuje jizvení,“ dodává MUDr. Petr Koutecký.

 

Quill™ v číslech

Použito u více než 25 milionů operací. Bezuzlové chirurgické šicí vlákno Quill™ bylo vyzkoušeno u více než 25 milionů operací a prokázalo se, že jeho jedinečná ostnatá konstrukce eliminuje manuální a především časově náročné vázání uzlů pro zajištění uzávěru při přibližování měkkých tkání.

Posuzováno ve více než 80 klinických pracích.

Dosažení až 50% zkrácení doby uzavírání při ortopedických operacích.

 

Výhody při použití Quill™

 

Ortopedické operace:

  • rozložení napětí po celé délce rány,
  • rychlejší uzávěr ran, jednoduché použití i pro dva operatéry.

Urologie, gynekologie, robotická chirurgie:

  • naprosto vhodné pro rychlost a bezpečnost při robotickém uzavírání ran,
  • zajišťuje silnější a vodotěsnější uzávěry urologických operací.

Plastická chirurgie:

  • 50% urychlení uzavření ran oproti tradičnímu uzavírání stehem.

 

Aneta Bičišťová
divize Aesculap - Closure Technologies

Čtěte také

Spolehlivé a bezpečné uzavření kožní rány po jakémkoliv chirurgickém zákroku 35 svorkami z nerezové oceli je hlavní předností kožního stapleru Manipler® AZ. Tento sterilní chirurgický nástroj je určený k jednorázovému použití, čímž snižuje rizika pro pacienta.

28.06.2019
Aktuality z B. Braun

Správným zacházením se sterilizačním kontejnerem docílíme i zvyšování kvality nástrojů v nemocnicích díky zamezení vzniku kondenzátu. „Při analýzách nástrojů jsme v poslední době narazili na několik případů, kdy po otevření sterilního kontejneru byly nástroje vlhké, v některých případech zbytkový kondenzát na dně kontejneru dosahoval několika mililitrů a našly se i případy, kdy jsem z kontejneru musel vylít decilitr vody. Řešení zbytkového kondenzátu rozhodně není problémem pouze jedné nemocnice a tento článek by mohl uživatelům výrazně pomoci k jeho odstranění,“ shrnuje analýzu nástrojů manažer pro obchod a marketing divize Aesculap Surgical Technologies Mgr. Lubomír Vích.

16.01.2019
Chirurgie

Dr. med. Rolanda Scherera lze bez uzardění označit za skutečného průkopníka proktologie v Německu. A prakticky to samé o něm můžeme říci i v celoevropském měřítku. Přes dvě desítky let se zabývá všemi nemocemi střev, konečníku a pánevního dna, je autorem desítek odborných publikací a nesporným inovátorem v chirurgii análních a rektovaginálních fistulí a prolapsů konečníku. O to cennější je jeho účast na druhém multioborovém setkání odborníků na oblast pánevního dna ve východočeské Dříteči, kde ho účastníci mohli při živém přenosu z operačního sálu pozorovat, jak operuje rektokélu a anální prolaps.

19.07.2018
Chirurgie