Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

25. Červen 2015

Různé typy sutury v podání mladých lékařů

Na chirurgických kurzech obecně můžeme v posledních dvou letech sledovat výraznou převahu žen nad muži. Nebylo tomu jinak ani u Postgraduálního kurzu Základní principy chirurgie kůže hlavy a krku, který se konal v nových prostorách B. Braun Dialog. Kurz byl koncipován jako kombinace teoretické výuky a praktického workshopu. Na kurzu se účastníci seznámili se základními postupy používanými v chirurgii kůže a ošetření ran. Nácvik se prováděl za účasti zkušených ORL specialistů na modelech kůže, jedná se o speciální vícevrstevný materiál, který simuluje anatomii kůže tzn. epidermis, dermisa hypodermis. Lékaři tak mohou věrně trénovat různé typy sutury, řezu nebo správné odstranění nežádoucích útvarů.

Další kurz na tuto tématiku se bude konat 11.9. ve Vzdělávacím centru Aesculap Akademie v Hradci Králové.

redakce Braunovin

Čtěte také

Třetí říjnovou neděli se Pavilon B. Braun Dialog na celý den proměnil ze vzdělávacího centra pro zdravotníky na dětské školicí středisko. Společnost B. Braun stejně jako loni připravila dětský den pro zaměstnance a především jejich ratolesti. 

21.11.2017

Dveřmi supermoderního tréninkového centra Aesculap Akademie v Pavilonu B. Braun Dialog v Praze na Bulovce prošlo za prvních 12 měsíců fungování 2412 zdravotníků. Plnou čtvrtinu tvořily kurzy simulace krizových stavů realizované na nejmodernějším modelu umělého člověka.

14.06.2016
Skupina B. Braun

Rozhovor s MUDr. Vladimírem Vojancem, vedoucím dialyzačního střediska na pražské Bulovce

07.12.2015
Aktuality z B. Braun