Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

redakce Braunovin

Správným zacházením se sterilizačním kontejnerem docílíme i zvyšování kvality nástrojů v nemocnicích díky zamezení vzniku kondenzátu. „Při analýzách nástrojů jsme v poslední době narazili na několik případů, kdy po otevření sterilního kontejneru byly nástroje vlhké, v některých případech zbytkový kondenzát na dně kontejneru dosahoval několika mililitrů a našly se i případy, kdy jsem z kontejneru musel vylít decilitr vody. Řešení zbytkového kondenzátu rozhodně není problémem pouze jedné nemocnice a tento článek by mohl uživatelům výrazně pomoci k jeho odstranění,“ shrnuje analýzu nástrojů manažer pro obchod a marketing divize Aesculap Surgical Technologies Mgr. Lubomír Vích.

16.01.2019

Je nepopierateľným faktom, že starneme nielen ako jednotlivci, ale aj ako populácia. Starnutie je prirodzený, progresívny a nezvratný proces. V roku 2017 bol priemerný vek obyvateľov na Slovensku 40,6 rokov a aj medián prekročil 40 (40,2). V roku 2016 bolo 14,9 % obyvateľov Slovenskej republiky vo veku nad 65 rokov. Očakáva sa, že 33 % obyvateľov Európskej únie bude mať v roku 2050 vek nad 60 rokov. Aj v každodennej praxi nefrológa podiel seniorov stúpa. Poznanie starnutím podmienených štrukturálnych a funkčných zmien, ako aj vekom pozmenených adaptačných možností organizmu a prítomných komorbidít nám umožňuje zvoliť individuálne najoptimálnejší diagnosticko-liečebný postup.

14.01.2019

Před 20 lety uvedla společnost B. Braun na evropský trh první standardizovaný tříkomorový vak pro pacienty odkázané na parenterální výživu. Tříkomorové vaky NuTRIflex se vyrábějí v německém Melsungenu a jsou prodávány v 50 zemích po celém světě.

03.01.2019

Připravujeme nové modernější Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Teplicích. Péče o pacienty je od pondělí 10. prosince 2018 zajištěna v náhradních prostorách Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Duchcově a v Litoměřicích. Nově také nefrologická ambulace na nové adrese v Teplicích. K dispozici je také nefrologická ambulance v Duchcově.

02.01.2019
dialýza

Po roční pauze, kdy se obměnily organizátoři a místo dějiště, se třetí víkend v prosinci konal lukostřelecký halový závod Berlin Open v německém Falkensee, asi 20 km od hlavního města. Novinkou bylo i otevření kategorie pro postižené sportovce, které se zúčastnil český paralukostřelec David Drahonínský.

02.01.2019

"Každý jsme anděl s jedním křídlem…
Abychom vzlétli, musíme se obejmout.“       

Luciano De Crescenzo
 

11.12.2018

Inovativní a vysoce intuitivní Systém Compactplus nahrazuje úspěšnou přístrojovou generaci FM, do které patří dobře známé a časem prověřené přístroje Perfusor Compact, Infusomat FMS a Infusomat P. Nový systém svojí jednoduchostí vychází z této úspěšné řady a zároveň již v sobě obsahuje moderní bezpečnostní prvky přístrojové generace Space, kterou doplňuje. Věřím, že tento vysoce intuitivní produkt zjednoduší práci zdravotním sestrám a zvýší pacientovu bezpečnost díky. Bezchybná medikace je totiž základem jakékoliv léčby, a proto přístroj Compactplus považuji za nezbytný na poli infuzní techniky, líčí hlavní přednosti Systému Compactplus  obchodní a marketingový manažer divize Hospital Care MUDr. František Vojík.       

29.11.2018

Je to již 83 let, kdy do brněnského Masarykova onkologického ústavu (MOU) na Žlutém kopci vešel první pacient s rakovinou. Dnes se z tzv. Žluťáku stal nejprestižnější ústav pro onkologicky nemocné pacienty. Léčí se zde nejzhoubnější nádory a v nemocniční lékárně se za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek míchají různé směsi cytostatik pacientům na míru. O světě nemocniční lékárny, míchání a přípravě cytostatik i o jejich aplikaci přímo u lůžka pacienta a také o tom, jak se před cytostatiky chránit, jsme se bavili s PharmDr. Šárkou Kozákovou. Tato žena hledá řešení, jak před nežádoucími účinky cytostatik chránit pacienty, své kolegy i široké okolí.

15.11.2018

Synergia dvoch svetových špičiek v oblasti špecializovanej ultrazvukovej asistencie spôsobila v roku 2017 vznik unikátnej technológie v podobe inovovaného modelu špecializovaného ultrazvuku určeného pre anestéziológov. Spoločnosti B. Braun a Philips spolu predstavujú viac ako 300 rokov pôsobenia a skúseností v zdravotníctve. Anestézia a intenzívna medicína sú spoločné oblasti pôsobenia, takže práve sem je orientovaná spoločná aktivita.

14.11.2018

Kvalitu života na dialýze zkoumala na třech dialyzačních střediscích pomocí dotazníku MUDr. Hana Novotná, primářka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Nusle. U pacientů sledovala věk a celkovou dobu strávenou na dialýze. Dotazovala se jich, co je na dialýze a při dodržování speciálního režimu nejvíce obtěžuje. A také zda se chtějí podílet na rozhodování o tom, jak bude jejich život s dialýzou nadále probíhat, jestli by si přáli při výrazném zhoršení zdravotního stavu dialýzu ukončit a chtějí-li na toto téma s lékařem komunikovat. Pacienti docházejí na dialyzační středisko třikrát týdně na 4–5 hodin. Jedna z otázek tedy byla, zda by pacient preferoval omezení počtu dialýz za cenu eventuálního zkrácení života, například o půl roku.  

 

12.11.2018
dialýza