Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

4. Leden 2016

Produkt měsíce: Introcan Safety® 3 - uzavřený intravenózní katetr 3. generace

Periferní žilní kanyla je již více než padesát let nepostradatelnou součástí infuzní terapie. Třetí generace periferních žilních kanyl Introcan Safety® 3 splňuje směrnice Rady Evropské unie 2010/32/EU pro prevenci poranění ostrými předměty ve zdravotnictví.

Introcan Safety® 3 získal cenu German Design Award 2016

German Design Award je nejprestižnější mezinárodní cena udělovaná německou Radou pro design v rámci jedné z nejuznávanějších světových soutěží. Cílem soutěže je objevit, představit a ocenit výjimečné designové trendy.
Výrobek Introcan Safety® 3 získal v soutěži významné ocenění „Speciální zmínka“ (Special Mention) určené výrobkům, jejichž design využívá zcela výjimečných dílčích aspektů nebo řešení. Toto ocenění je udělováno společnostem a designérům za jejich nasazení a přístup.
Porota ocenění zdůvodnila takto: „Pouhá myšlenka na určité zdravotnické pomůcky v mnoha lidech vyvolává nepříjemné pocity. Do této kategorie patří i jehly. Proto je velmi důležité, aby byl jejich design vysoce funkční. Díky tomu nebudou vypadat tak hrozivě a bude naopak zvýrazněna jejich základní funkce - pomáhat. Úspěšným příkladem takového principu je Introcan Safety® 3, bezpečnostní nitrožilní katetr s integrovanou membránou pro zabránění průsaku krve. Je vyroben z průhledného plastu, má jemná růžová křidélka určená k fixaci, a jedná se tak o lehký a citlivý nástroj, který do určité míry dokáže zmírnit nepříjemné pocity pacientů.“
Po „Good Design Award“, udělené v roce 2013, a „Red Dot Award Product Design“, udělené v roce 2014, je to již třetí cena pro Introcan Safety® 3.

Stop únikům krve

Přidanou hodnotou periferní žilní kanyly třetí generace je uzavřený systém, který zabraňuje úniku krve, a ergonomická fixační křidélka pro zlepšení stabilizace a fixace kanyly.

Nejdůležitější vlastností je septum uvnitř kanyly, které funguje jako ventil, jenž se automaticky uzavírá po vyjmutí zaváděcí jehly a zabraňuje bezprostřednímu vytékání krve z kanyly.

 

Bezpečná výměna infuzního setu

Velkou výhodou je, že septum funguje opakovaně, to znamená, že k úniku krve nedochází  ani při výměně infuzního setu, spojovací hadičky nebo bezjehlového ventilu. Přináší též zdravotníkům mnohá zjednodušení pracovního postupu, jako jsou bezpečnější a snadnější zavedení a manipulace s katetrem. Po jeho zavedení není nutno žílu pacienta komprimovat nebo čistit okolí katetru znečištěné vytékající krví.

 

Nižší riziko zánětu, úspora času a snížení nákladů

Výsledkem je snížení rizika zánětu, úspora času a větší efektivita ošetřovatelského procesu. Nezanedbatelnou skutečností je také snížení nákladů na výměnu prádla a další úklid, který je nutno provést po potřísnění vytékající krví, pokud je používána periferní žilní kanyla bez integrovaného septa.

 

Introcan Safety® lze koupit v síti prodejen Zelená hvězda

 

Další odkazy:

Podrobné informace o Introcan Safety®

Bezpečné postupy v zdravotnické praxi www.bezpecnostpersonalu.cz

 

Petr Misař
Produktový specialista divize Hospital Care, společnost B. Braun Medical s.r.o.

Čtěte také

Deväťdesiat percent zdravotníkov v Česku sa stalo terčom útoku od pacientov alebo ich sprievodu. S vyhrážkami a nadávkami sa stretlo 78 % zdravotníkov, fyzické násilie zaznamenalo 23 % opýtaných.

28.12.2016
Aesculap Akademie

Historicky první simulační kurz Aesculap Akademie zaměřený na problematiku násilí ve zdravotnictví proběhl 4. listopadu v pražském Pavilonu B. Braun Dialog. Pomocí zkušeného herce - figuranta si účastníci kurzu mohli vyzkoušet, jak zvládnout různě komplikované situace.

11.11.2015
Aesculap Akademie

Bodnutí injekční jehlou, pořezání o skalpel nebo skleněnou ampuli? To jsou nejčastější situace, kdy se během terapie zraní sám zdravotník. Víte, jak těmto situacím předcházet a jak správně v případě nehody postupovat? Víte, jaká jsou rizika nákazy při potřísnění krví? Představujeme vám nový web www.bezpecnostpersonalu.cz.

03.10.2015
Aktuality z B. Braun