Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

10. Leden 2017

Prevence rizik v infuzní terapii

Je obtížné si představit moderní medicínu bez infuzní terapie. Ať se podíváme kamkoli – od podání léčiva po nutriční podporu, podání tekutiny nebo náhradu krve – intravenózní (IV) terapie je nenahraditelnou součástí léčebného režimu. S touto terapií jsou však stejně jako se všemi ostatními spojená rizika jak pro pacienta, tak pro zdravotnický personál.Tato rizika lze navíc obtížně určit, protože jejich důsledky nejsou zřejmé okamžitě a jsou často připisovány jiným původcům.

Společnost B. Braun v souladu se svou tradicí sdílení odborných znalostí usiluje o zvýšení povědomí o rizicích infuzní terapie prostřednictvím otevřené komunikace. Spolu s nabídkou zdravotnických prostředků s bezpečnostními prvky tak přispívá k větší ochraně pacientů i zdravotnického personálu.

 

Na nových stránkách vám představujeme možné způsoby prevence rizik v infuzní terapii mezi které patří např. medikační pochybení, mikrobiální a chemická kontaminace a další. Stránky navíc obsahují přehledný seznam nebezpečných látek, s kterými se lze setkat v infuzní terapií. Nezbytnou součástí jsou také odkazy na příslušné odborné zdroje a evropskou legislativu. Více informací naleznete na stránkách http://cs.safeinfusiontherapy.com/

 

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie

Čtěte také

Nízcekoncentrované roztoky KCl v balení Ecoflac® plus jsou jedním z mnoha produktů, jejž si vyžádala běžná, každodenní praxe.

08.10.2014
Intenzivní péče

Dialyzační jehla doplněná o bezpečnostní prvek, který jednoduše překryje hrot jehly po jejím vytažení z těla pacienta, a tím prakticky zabrání bodnému poranění. Jakékoliv další manipulace s použitou jehlou nebo její ukládání do odpadního kontejneru, už díky aktivovanému bezpečnostnímu prvku nepředstavují hrozbu ani pro personál, ani pro pacienta.

02.09.2013
Dialyzační technika

Deväťdesiat percent zdravotníkov v Česku sa stalo terčom útoku od pacientov alebo ich sprievodu. S vyhrážkami a nadávkami sa stretlo 78 % zdravotníkov, fyzické násilie zaznamenalo 23 % opýtaných.

28.12.2016
Aesculap Akademie