Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

14. Březen 2014

Pacienty z FN Hradec Králové rozveselí loutky

Loutkoherecká představení se v nadcházejících měsících budou konat i v dalších nemocnicích, jež bodovaly v soutěži Úsměvy v nemocnici.

 

Dne 14. března zahájí loutkové představení na III. Interní gerontometabolické klinice FN Hradec Králové projekt nazvaný Rok plný úsměvů. Počin organizovaný Skupinou B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Loutky v nemocnici navazuje na foto/video soutěž Úsměvy v nemocnici z minulého roku, kdy týmy 75 českých i slovenských nemocnic různými způsoby dokumentovaly radostné okamžiky na svých odděleních. Právě tým královéhradecké nemocnice obsadil první příčku v kategorii video a vysloužil tak svým pacientům hlavní cenu, tedy 12 návštěv loutkoherců v průběhu nadcházejícího roku.

„Velmi vítáme každou příležitost, která pomůže nabourat zavedenou představu o nemocnicích coby pochmurných či anonymních místech. U nás dobře víme, že humor a dobrá nálada jsou všeléky, a proto se snažíme úsměvy na tvářích našich pacientů maximálně podporovat. Věřím, že chystaná loutkoherecká představení jim v tom účinně pomohou,“ uvádí Mgr. Dana Vaňková, Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Hradec Králové.

Jeho slova potvrzuje i Marka Míková, předsedkyně občanského sdružení Loutky v nemocnici: „Naši herci nehrají jen obyčejná loutková představení, kde by pacienti byli jen pasivními diváky. S námi naopak bývají aktivně vtahováni do děje, čímž celá akce získává úplně nový rozměr. Nezřídka se stává, že se pacienti loutkám svěří se svým nejniternějším trápením, což jim přináší cennou úlevu. Loutky se stávají jejich kamarády v boji proti nemoci, a propůjčují jim tu nejsilnější zbraň - humor.“

Loutkoherecká představení se v nadcházejících měsících budou konat i v dalších nemocnicích, jež bodovaly v soutěži.

„Celý rok úsměvů, tedy 12 loutkových představení, od nás získává ještě FN Olomouc, která se umístila na první příčce v kategorii Fotopříběh. Čtyři představení v průběhu jednoho měsíce pak za stříbrnou příčku v obou kategoriích (Video i Fotopříběh) získávají Nemocnice Šternberk a Karvinská hornická nemocnice. V Dětském Kardiocentru a v Dětské fakultní nemocniciv Bratislavě pak Loutky v nemocnici uspořádají jednu celodenní návštěvu,“ shrnuje MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

 

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Národní pracovní skupina pro hygienu rukou je složená ze zástupců odborných společností, odborových organizací a předních českých odborníků v oblasti epidemiologie a hygieny.

03.07.2018
Aktuality z B. Braun

Na konci května se pro obyvatele Galanty či nedaleké Bratislavy otevřelo nové unikátní multifunkční zařízení B. Braun Galenia, které jako první na Slovensku nabízí seniorům s poškozenými ledvinami kromě dialyzační péče nefrologickou ambulanci, domov pro seniory, rehabilitační centrum a Alzheimer centrum. 

07.06.2018
Aktuality z B. Braun

Mezinárodní fotbalový turnaj zaměstnanců skupiny B. Braun pod názvem Eurosoccer patří již řadu let k tradici. Probíhá podobně jako olympiáda každé čtyři roky a letos v květnu po dvaceti letech zavítal opět do Prahy. Hlavní myšlenkou šampionátu je sjednotit zaměstnance z různých zemí s cílem společného tahu na branku. Na fotbalovém hřišti se tak potkali manažeři, obchodní zástupci, sestřičky a lékaři z dialýz, ředitelé, lidé z kanceláří, továren, laboratoří i vzdělávacích center.

23.05.2018
Aktuality z B. Braun