Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

5. Prosinec 2012

Pacienti z Ivančic už nemusí dojíždět, dialýzu mají nově přímo v nemocnici

Namáhavé cesty do Brna jsou pro pacienty s nemocnými ledvinami z Ivančic a okolí minulostí. Společnost B. Braun Avitum totiž v místní nemocnici zahájila provoz dialyzačního střediska, které nemocným umožní hemodialýzu i peritoneální (tzv. domácí) dialýzu.

Společnost B. Braun Avitum otevřela v Ivančicích své 14. dialyzační středisko v ČR. 

Až dosud ivančická zdravotnická zařízení možností dialýzy nedisponovala a pacienti byli odkázáni na dojíždění do větších měst. „Dlouhá vzdálenost na dialyzační ošetření je náročná nejen pro pacienty, ale je i nákladná pro zdravotní pojišťovny, které dopravu hradí,“ říká Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.

Investice do vybudování a vybavení dialyzačního střediska Ivančice přesáhla 20 miliónů korun. Dialyzační středisko Ivančice disponuje nejmodernějšími dostupnými technologiemi, nadstandardním vybavením pro pacienty a velmi zkušeným zdravotnickým personálem,“ zdůrazňuje přednosti střediska Martin Kuncek.  

Pacienti mohou dialyzační služby využívat v pondělí, středu a pátek, vždy od 7,30 až do 19,00 hodin
a během dialýzy mohou používat zdarma bezdrátové WI-Fi připojení k internetu, poslouchat hudbu či sledovat televizi. „V současné době využívá naše služby 11 pacientů. Očekáváme, že do roka se tento počet zvýší na 30 a do dvou let pak na 40 pacientů. Jsem rád, že všem nemocným z blízkého
i vzdálenějšího okolí můžeme nabídnout kvalitní péči a věřím, že budou s naším zařízením i zdravotnickým personálem spokojeni,“ doplňuje Jakub Ševčík, vedoucí lékař Dialyzačního střediska Ivančice.

„Otevření nového dialyzačního střediska v naší nemocnici je dalším krokem ke zkvalitnění zdravotní péče obyvatelům spádové oblasti a především všem těm, kteří doteď museli v důsledku svého onemocnění dojíždět na dialyzační střediska v jiných městech. Naším cílem je vytvořit podmínky pro poskytování té nejlepší možné a dostupné léčby, dialyzační středisko B. Braun Avitum je toho důkazem,“ říká Jaromír Hrubeš, ředitel Nemocnice Ivančice.

Nemocných, kteří dialýzu potřebují, neustále přibývá a mnoho dialyzačních středisek již hlásí plnou kapacitu. Společnost B. Braun Avitum na tento vývoj reaguje a je předním poskytovatelem dialyzační léčby nejen v České republice, ale i v celé Evropě. V současné době B. Braun Avitum provozuje více než 80 dialyzačních středisek ve 13 zemích Evropy.

redakce Braunovin

Čtěte také

Výsledky multicentrických studií poukázaly na fakt, že kvalita vody pro dialýzu představuje zásadní riziko vzhledem k prokázanému vztahu mezi kontaminací vody a morbiditou. Společnost Lauer, která je součástí skupiny B. Braun, vyvinula nový systém úpravy vody označovaný jako Aquabase.

10.10.2016
Dialyzační technika

Jaká jsou specifika dialyzovaného pacienta? Jak rozpoznat nefrologické onemocnění? Tyto a další otázky zodpoví praktickým lékařům seminář Aesculap Akademie u příležitosti dne otevřených dveří na dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Olomouci.

07.04.2016
Aesculap Akademie

K čemu může dojít, pokud nekontrolujeme dialyzační dávku při každém dialyzačním ošetření?

22.09.2015
Chronická dialýza