Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

6. Únor 2015

Optilene® - nové monofilní šití pro kardiochirurgy

Koncern B. Braun, který věnuje velkou péči inovaci chirurgických šicích materiálů, přichází s další novinkou z této oblasti.  Jedná se o syntetické nevstřebatelné monofilní vlákno Optilene®, vyrobené ze směsi polypropylenu a polyetylenu, ideální zejména pro kardiovaskulární zákroky.

Šicí vlákno je nepotahované, má modré zbarvení a je sterilizováno ethylenoxidem.

Hlavními indikacemi pro jeho použití jsou anastomóza CABG, jiné srdeční a cévní anastomózy a zákroky na chlopních. Lze jej rovněž využít při neurochirurgických, mikrochirurgických i oftalmologických výkonech a obecně k suturám měkkých tkání.

Mezi hlavní přednosti nového vlákna Optilene® patří jeho špičková pevnost v tahu a společně s výbornou elasticitou i dokonale hladký povrch usnadňující průnik tkáněmi.

Zvýšená ohebnost vlákna umožňuje snadnou manipulaci, inovované složení barviva zase zlepšuje viditelnost vlákna v operačním poli. Vlákno se vyznačuje i výrazně nižším paměťovým efektem.

Šicí vlákna Optilene® jsou armována kardiovaskulárními Pass jehlami. Zaoblený tvar pomáhá přesnějšímu držení jehly v jehelci. Vzhledem ke stejnému poměru jehly a vlákna je minimalizována traumatizace tkáně. Hrot Pass jehel je buď zkosený, tedy méně traumatizující, nebo krátký řezný, zlepšující penetraci kalcifikovanou tkání. V nabídce jsou rovněž jehly Easyblack s odrazem sníženým až o 60 % a rovněž s vynikajícím průnikem.

Vybraná vlákna Optilene® jsou armována také jehlami typu Ultraslide. Tato moderní generace jehel je vyráběna zcela novým způsobem. Povrch jehel je upravený patentovanou technologií Micro Cavity, což je určující pro dosažení jejich hlavní přednosti – sníženého tření.

Věříme, že komfort operatéra při složitých kardiovaskulárních výkonech zlepší i atraumatické návleky Optilene® ze sortimentu koncernu B. Braun.

 

MUDr. Petr Koutecký
manažer divize Aesculap - CT a vaskulární systémy

Čtěte také

Městská nemocnice Ostrava poskytuje péči v sedmi operačních oborech na patnácti operačních sálech a ročně je zde provedeno přibližně 9000 operací. Oddělení centrální sterilizace zpracovává měsíčně v průměru 1600 objednávek ze všech oborů, včetně zpracování objednávek od externích zákazníků.

09.03.2018
Chirurgie

Jedním z pilotních pracovišť, která začala pro operace těžkého stadia hemoroidů standardně využívat stapler TST 36, je I. chirurgická klinika Fakultní nemocnice Olomouc.

17.01.2018
Chirurgie

Říká, že miluje svůj operační sál, že pouze sny mohou být energií pokroku a že budoucnost rozvoje medicíny vidí v komplexnějším přístupu k pacientům než doposud. Rozhovor s profesorem Gabrielem Naldinim.

19.07.2017
Chirurgie