Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

7. Duben 2016

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Nemocné ledviny často nebolí a rozpoznat počínající nefrologické onemocnění může být pro praktického lékaře obtížné. Včasný záchyt nemoci ledvin je však pro její úspěšnou léčbu zásadní, a proto je pro praktického lékaře důležité orientovat se v možných příznacích, na jejichž základě odešle pacienta k praktikovi. Pokud je pacient už dialyzovaný či se léčí s nefrologickým onemocněním, i tak má péče o něj vlastní specifika.

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Jaká jsou specifika dialyzovaného nebo nefrologického pacienta? Jak rozpoznat nefrologické onemocnění? To zodpoví seminář Aesculap Akademie určený praktickým lékařům. který se bude konat 14. dubna u příležitosti dne otevřených dveří na dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Olomouci.

 

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen pro praktické lékaře, kteří si chtějí rozšířit obzory v oblasti nefrologie a péče o nefrologického pacienta.

 

Co na účastníky čeká?

O tématu diabetické nefropatie přednese prof. MUDr. Josef Zadražil, CSc.,přednosta III. interní kliniky FN Olomouc. Způsobům farmakoterapie a problematice renální insuficience, neboli nedostatečné funkce ledvin se bude věnovat MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař Dialyzačních středisek B. Braun Avitum ve Třinci a v Českém Těšíně, jak probíhá dialýza v praxi vysvětlí MUDr. Marika Marie Goluchová, vedoucí lékařka Dialyzačního střediska v Olomouci. Na závěr si budou moci účastníci semináře prohlédnout dialyzační středisko.

 

Bližší informace naleznete v příloze.

Soubory ke stažení: 
 • priloha.pdf , velikost: 456 KB
 • redakce Braunovin

  Čtěte také

  Souhru a komunikaci podle návodů ani učebnic nenatrénujete, říká v rozhovoru MUDr. Jan Bureš, anesteziolog a intenzivista z FN Motol.

  11.12.2017

  Bodnutí injekční jehlou, pořezání o skalpel nebo skleněnou ampuli? To jsou nejčastější situace, kdy se během terapie zraní sám zdravotník. Víte, jak těmto situacím předcházet a jak správně v případě nehody postupovat? Víte, jaká jsou rizika nákazy při potřísnění krví? Představujeme vám nový web www.bezpecnostpersonalu.cz.

  03.10.2015
  Aktuality z B. Braun

  Možnosti, které nabízí simulační centrum v Pavilonu B. Braun Dialog představili zástupci B. Braun Medical Bc. Tomáš Kovrzek a MUDr. František Vojík ve Snídani s Novou.

  29.07.2015
  Skupina B. Braun