Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

MUDr. Petr Koutecký

Dehiscence anastomózy nebo jiné defekty v horní části trávicího ústrojí mohou mít pro pacienty závažné důsledky. Výsledky léčby významně ovlivňují různé parametry, jako je velikost a místo léze, časový interval do stanovení diagnózy, ale i celkový stav pacienta. 

13.08.2018

Koncern B. Braun, který věnuje velkou péči inovaci chirurgických šicích materiálů, přichází s další novinkou z této oblasti.  Jedná se o syntetické nevstřebatelné monofilní vlákno Optilene®, vyrobené ze směsi polypropylenu a polyetylenu, ideální zejména pro kardiovaskulární zákroky.

06.02.2015

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

01.05.2014
uzavírání ran

Společnost B. Braun jako přední světový výrobce a dodavatel chirurgických šicích materiálů přichází na trh s novým chirurgickým vláknem Novosyn®, které doplní současnou, již tak širokou paletu vstřebatelných šicích materiálů.

20.05.2011
uzavírání ran

Ve dnech 6.-9. října 2010 proběhl ve „WOW Convention Centre“ v tureckém Istanbulu 32. mezinárodní kongres Evropské kýlní společnosti.

25.11.2010

4. mezinárodní kongres zabývající se problematikou kýl se uskutečnil počátkem září v Berlíně.

22.10.2009

Na začátku září se v Berlíně uskutečnil mezinárodní kongres zabývající se problematikou kýl. Společnost B. Braun zde představila dvě světové premiéry - nové produkty, přímo se týkající diskutované problematiky. Jedním z nich bylo extra dlouhodobě vstřebatelné monofilní syntetické elastické vlákno MonoMax®.

01.10.2009
uzavírání ran

V široké nabídce chirurgických šicích materiálů koncernu B. Braun je jednou
z posledních novinek syntetické, rychle vstřebatelné, pletené a potahované vlákno Safil® Quick+.

01.10.2008
uzavírání ran

Přestože budoucnost zcela jednoznačně patří vstřebatelným syntetickým materiálům, jsou nevstřebatelné šicí materiály stále oblíbené a navíc levnější. Tradice používání tzv. silonu je velmi silná. Trelon®, který rozšiřuje paletu těchto materiálů, vyniká svou poddajností, pevností uzlu i nízkou kapilaritou.

01.04.2008
uzavírání ran