Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

MUDr. František Vojík

Pokud je pacient v kritickém či vážném stavu, vždy potřebuje klinickou výživu, protože bez paliva žádný motor nefunguje. Samozřejmostí je i vícesložková výživa tak, aby se složky vzájemně doplňovaly. Tukové emulze jsou v této výživě nezastupitelné a mají hned několik významů.

06.10.2016
Tukové emulze

Nízcekoncentrované roztoky KCl v balení Ecoflac® plus jsou jedním z mnoha produktů, jejž si vyžádala běžná, každodenní praxe.

08.10.2014
kalium

B. Braun Vás srdečně zve ke svému stánku i na satelitní sympozium v rámci kongresu ESPEN 2014.

28.05.2014
parenterální výživa

Jeho hlavním cílem je snížit počet podvyživených pacientů v nemocnicích.

24.09.2013

Dobrý nutriční stav pacienta je klíčem k jeho úspěšné léčbě, protože už i 5% pokles tělesné hmotnosti může významně snížit odpověď na léčbu a dobu přežití.

13.07.2012

Anglická státní agentura MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) vydala ve svém srpnovém zpravodaji informaci o nových kontraindikacích pro injekční formu roztoku kalcium glukonátu ve skleněných ampulkách, která vyplývá z nebezpečí expozice hliníku.

21.10.2010
příprava léčiv

Nová směrnice rady Evropské unie „O prevenci poranění ostrými předměty v nemocničním a zdravotnickém odvětví“ znamená pro více než 3,5 milionu evropských zdravotnických pracovníků zlepšení ochrany před zraněními a přenosem infekcí způsobenými ostrými předměty, jako jsou například bodná poranění jehlou.

14.06.2010
Bezpečnost personálu

Doba, kdy zdravotnické pomůcky byly vyráběny v amatérských a často nevyhovujících podmínkách, je dávno pryč. K dnešní moderní medicíně již neodmyslitelně patří špičkové pomůcky, které usnadňují provedení zdravotnického výkonu, snižují jeho možná rizika pro pacienta a navíc často poskytují i ochranu zdravotnickému i ostatnímu personálu, který s nimi nakládá.

05.05.2009
Bezpečnost personálu

Space Station MRI neovlivňuje bezpečnost a funkčnost MRI systémů společnosti Siemens AG - dokladem toho je osvědčení s vynikajícím hodnocením, které tato dokovací stanice před nedávnem získala.

24.03.2009
Infuzní systém Space

"B. Braun Cytocare™ znamená pro bezpečnost pacienta a zdravotnického personálu průlomový posun." (Werner Rainer, generální ředitel Health-Robotics)

01.03.2008