Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

5. Listopad 2015

Motorový systém ELAN 4 – nový chirurgický „high speed“

ELAN 4 spolu s pedálem Cranio

Nová modelová řada ELAN 4 navazuje na své předchůdce Hilan, Hilan XS a Microspeed Uni. Oficiálně byla představena na mezinárodním meetingu v německém Tuttlingenu, který se konal 21. – 29. září.  ELAN 4 je určen pro operace hlavy a páteře a bude se vyrábět ve dvou variantách - elektrické a vzduchové. Věříme, že se ELAN 4 díky své kvalitě zpracování, přesnosti, výkonu a jednoduchosti brzy stane oblíbeným pomocníkem na všech neurochirurgických a spondylochirurgických pracovištích. 

Perfektní ergonomie

Při vývoji tohoto systému byl kladen maximální důraz na ergonomii. Díky tomu došlo k mnoha konstrukčním změnám a ELAN 4 opravdu ,,padne do ruky“.

Bohaté příslušenství

Příslušenství je tvořeno velkým množstvím nástavců: perforátorem, kraniotomem, čtyřmi velikostmi zahnutých nástavců, oscilační pilkou, přímočarou pilkou a low speed motorem. Všechny tyto nástavce se připojují na jeden univerzální mikrokabel nebo v případě vzduchem poháněné verze na vzduchovou hadici, aniž je třeba použít redukce.

Široká řada vrtáků a frézek

Nová je i široká řada vrtáků a frézek různých tvarů a velikostí. ELAN 4 není impozantní pouze svým výkonem, ale zejména způsobem jak pracuje, svojí tichostí a přesností a to ve spojení s vynikající ergonomií a bohatou škálou příslušenství z něj dělá přístroj se kterým je radost pracovat.

 

Čtěte také

Odhaduje se, že 80 % pacientů s normotenzním hydrocefalem zůstane nediagnostikovaných. Ačkoliv je diagnostika NPH složitá, samotná léčba komplikovaná není. Příznaky se shodují s příznaky dalších onemocnění, jako např. demence, Parkinsonova či Alzhaimerova choroba. 

05.04.2017
Neurochirurgie

S neurochirurgem Radimem Lipinou o léčbě hydrocefalu, osvětě a vzdělávání.

31.03.2016
Neurochirurgie

Inovace v léčbě normotenzního hydrocefalu.

17.03.2016
Neurochirurgie