Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

9. Prosinec 2013

Moravská metropole hostila konferenci nemocniční epidemiologie a hygieny

Společnost B. Braun Medical se zúčastnila koncem září 20. mezinárodní konference Nemocniční epidemiologie a hygiena.

Jejím pořadatelem byl SNEH ČLS JEP (Česká společnost nemocniční epidemiologie a hygieny ČLS JEP). V prostorách FN Brno-Bohunice se již tradičně diskutovalo o aktuálních tématech spojených s nemocniční hygienou. Mezi ta nejdiskutovanější patřila problematika výskytu legionel v nemocničních zařízeních, nozokominální infekce nejen v podmínkách intenzivní péče a také otázka dezinfekce a péče o endoskopické nástroje v součinnosti s vyhláškou č. 306/2012 Sb. Stranou nezůstaly ani oblasti týkající se chřipky a ochrany pacientů a zdravotnických pracovníků.

Předsednictvo odborné společnosti, zástupci hygienických pracovišť i zdravotníci z různých nemocnic se shodli na tom, že takto připravená konference s odborných programem je pro jejich každodenní práci přínosem.

Aleš Chaloupka

Čtěte také

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA vyhlásil úplný zákaz všech pudrovaných chirurgických a vyšetřovacích rukavic.

11.09.2017
Chirurgické obory

S dobou rozvinuté civilizace a technologických výdobytků, které nám usnadňují život, jdou ruku v ruce i civilizační choroby. Jednou z nejčastějších je diabetes mellitus neboli cukrovka. Včasný záchyt, prevence a screening velmi napomáhají k eliminaci a léčbě diabetu.

15.03.2017
Ambulantní péče