Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

16. Červen 2015

Močové cévky Actreen® Hi-Lite - bezpečnost a diskrétnost jsou prioritou

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence, jako jsou úrazy míchy a neurologická onemocnění, například roztroušená skleróza mozkomíšní, jsou závažným celospolečenským problémem. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, kterou si může provádět pacient sám, je principem intermitentní autokatetrizace (samocévkování). K provádění této metody slouží produktová řada Actreen® Hi-Lite, která patří k nové generaci potahovaných katétrů určených k jednorázovému cévkování.

Výrobek navazuje na úspěšnou řadu Actreen® Lite Mini uvedený na trh Evropské unie v roce 2010 a který v roce 2011 vyhrál v kategorii zdravotnických pomůcek cenu Pharmapack Award 2011. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení přinášející nebývalou míru uživatelského komfortu. Koncern B. Braun v roce 2011 zvítězil v soutěži poprvé a zajímavostí je, že cenu za design získal vůbec poprvé v historii močový katétr.

 

Vlastnosti a výhody katétru Actreen® Hi-Lite

Actreen® Hi-Lite je sterilní, hydrofilním gelem potažený, močový katétr pro muže, ženy a děti. Hydrofilní gel zajišťuje dostatečnou lubrikaci po dobu 60 minut od otevření. Po vybalení je katétr ihned připraven k použití a jeho další aktivace není nutná. Pomůcka splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost. Je opatřena vylepšeným bezdotykovým systémem, zavádění usnadňuje pohyblivá část ochranného obalu. Katétr má tvarovou paměť a nezalamuje se, neobsahuje PVC ani ftaláty. Širší konektor a optimalizovaná délka katétru umožňuje snadnou manipulaci a bezpečné vyprázdnění. Balení katétru je praktické a diskrétní. Jeho součástí je šedé pouzdro, ve kterém mohou být katétry uchovávány.

Katétry se liší délkou podle svého typu: Tiemann 41cm, Nelaton 41cm a Nelaton 20 cm a jsou dostupné ve velikosti velikost CH 06 až 16. Přes univerzální konektor v barevném odlišení je možné napojení katétru na další sběrné močové systémy.

 

Více o močových katetrech s možností objednání vzorků:
Actreen® Hi-Lite pro ženy
Actreen® Hi-Lite pro muže

 

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM

Čtěte také

Rozhovor s profesorom Ladislavom Valanským, popredným slovenským urológom.

30.11.2017
Chirurgické obory

S prof. Markem Babkujem o robotických operacích, 3D zobrazení a o tom, že se v léčbě nádorů močových měchýřů možná blýská na lepší časy.

10.11.2016
Chirurgie

Rozhovor s Doc. MUDr. Milošem Broďákem, Ph.D., který je přednostou Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

21.07.2015
Lidé a společnost