Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

12. Prosinec 2014

Mistr světa rentgenuje ve strakonické nemocnici

MUDr. Tomáš Fiala ml. ze Strakonic se kromě svých odborných kvalit může pochlubit hned třemi tituly mistra světa. Je opakovaně nejlepším ze všech lékařů světa v tradičním sportu zdravotníků tenise. Letos se mu podařilo obhájit loňský primát z Lotyšska na šampionátu v Indonésii na ostrově Bali a přidal i premiérový titul ve čtyřhře.

Rentgenolog Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Strakonice, a.s., MUDr. Tomáš Fiala ml. svým přístupem k pohybovým aktivitám jde svým pacientům příkladem. Názorně předvádí to, co se jim každodenně snaží předávat i ostatní lékaři že základem dobrého zdraví je zdravý životní styl a pohyb. Sportuje odmala, tenis hraje od svých sedmi let. Vloni se stal mistrem světa mezi lékaři tenisty v nejprestižnější kategorii jejich světového šampionátu OPEN MD a nyní se vrátil z daleké Indonésie, kde byl opět nejlepší. Z Bali si dokonce přivezl dvě zlaté medaile k té za singl přidal ještě vítězství v soutěži čtyřher.

Jsem rád, že se mi to podařilo. Hrálo se v tropických podmínkách na dvorcích s tvrdým povrchem. Konkurence na tomto již 44. mistrovství byla nejen početně bohatá, ale i výkonnostně na úrovni,“ říká MUDr. Tomáš Fiala ml. při pohledu na dvě čerstvě vybojované zlaté medaile a skromně opomíjí, že mezi dvěma stovkami účastníků byli i ti, kterým se v jejich kariéře podařilo bodovat v proslulém mezinárodním tenisovém žebříčku ATP. 

 

MUDr. Tomáš Fiala ml.

Po absolvování plzeňské lékařské fakulty pracuje ve strakonické nemocnici druhým rokem. Je již sedmým odborným lékařem v rodině například otec je pediatr a dědeček pracoval jako neurolog. Ve zdravotnictví pracují i jeho maminka a manželka obě jsou dětské lékařky. Pověstné jablko tedy nepadlo daleko od stromu hned dvakrát kromě profesního zakotvení MUDr. Tomáš Fiala ml. navázal na tenisové snažení a příklad svého otce také na sportovním poli.

 

MUDr. Alan Munteanu
ředitel divize Aesculap

Čtěte také

V březnu 1993 začínala česká pobočka B. Braun své působení v bývalém bytě přebudovaném na kancelář v pražských Holešovicích. Dnes, po 25 letech, je s více než 800 zaměstnanci a obratem 3,4 mld. Kč silnou a stabilní skupinou na českém i slovenském trhu. O cestě k úspěchu i o výhledech do budoucna jsme si povídali s Petrem Macounem, jednatelem společností B. Braun Medical a B. Braun Avitum v České a Slovenské republice.

16.07.2018
Lidé a společnost

Nedostatečná výživa pacientů snižuje šanci na jejich uzdravení a prodražuje léčbu.

08.06.2017
Lidé a společnost

O ceny Good Design 2016 společně s koncernem B. Braun usilovaly s přibližně 900 produkty společnosti z téměř padesáti zemí.

17.05.2017
Skupina B. Braun