Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mgr. Kateřina Linhartová

Aesculap Akademie pořádá ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole čtyřdílný vzdělávací cyklus Academia Hygieia zaměřený na hygienickou a protiepidemickou péči. Jedná se o sérii jednodenních kurzů, které probíhají v multifunkčním vzdělávacím centru B. Braun Dialog.

13.09.2017

V posledních letech narůstá počet rezistentních kmenů bakterií na antibiotika a podle mezinárodních prognóz bude tento trend pokračovat. Není tedy divu, že se Světová zdravotnická organizace (WHO) ve svých kampaních stále častěji zaměřuje na iniciativy týkající se nutnosti snižování výskytu infekcí, a to na všech úrovních zdravotní péče. K této iniciativě se připojila i společnost B. Braun, která tomuto tématu věnovala nemalou část svých vzdělávacích aktivit.

11.09.2017

Mgr. Markéta Koutná a MUDr. Kateřina Stehlíková shrnují své dojmy z prvního odborného semináře Specifika hojení ran.

16.07.2015

Rozhovor s MUDr. Janem Stryjou, Ph.D., prezidentem a organizátorem konference Rány a defekty 2015

03.07.2015
rozhovor

Hojení ran a péči o rány se v poslední době věnuje stále více pozornosti. K dispozici jsou nové zdravotnické prostředky usnadňující ošetřování ran a urychlující hojení, ale hlavně se začala používat nová metoda vlhkého hojení, kterou u svých pacientů využívá stále více zdravotníků. Protože se jedná o nový přístup k léčbě ran a zdravotnických prostředků je mnoho, navíc v různých formách od roztoků, gelů po obvazový materiál, může vyvstat řada otázek.

26.03.2015
vlhké hojení ran