Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

20. Březen 2014

Linovera® Prevence je lepší než léčba (Desiderius Erasmus)

Problematika hojení ran prochází neustálým vývojem a v poslední době se stále častěji stává diskutovanou díky obrovskému boomu nových a účinnějších léčebných metod a možností. To s sebou přináší také vývoj nových produktů, které usnadňují péči a hojení ať akutních či chronických ran. Vznikají na základě dlouhodobého výzkumu a umožňují kvalitní a bezpečnou léčbu pacientů.

Linovera® spadá do produktové řady péče o rány, a doplnila tak její již ucelené portfolio. Jedná se o rychlý, jednoduchý a finančně efektivní výrobek určený pro prevenci dekubitů.

Dekubity stále ohrožují životy pacientů. 95 % z nich můžeme ovlivnit správnou prevencí

Dekubity jsou stále závažným problémem u hospitalizovaných pacientů v nemocničních a sociálních zařízeních, jako jsou léčebny dlouhodobě nemocných či domovy důchodců, ale také na odděleních s akutními lůžky - chirurgiích, neurologiích, ARO, internách atd. Pacientům způsobují utrpení a ohrožují jejich životy. Pro ošetřující zdravotnický personál znamená pacient trpící proleženinami mnohem větší pracovní zatížení a zvýšenou fyzickou námahu. Boj s dekubity se stal pro zdravotníky jednou z priorit. Přítomnost dekubitů u pacientů patří k deseti významným kritériím, podle nichž se v nemocnicích hodnotí kvalita ošetřovatelské péče.

Mezi nejdůležitější opatření patří správné polohování pacientů, používání antidekubitních pomůcek (antidekubitní matrace, pomůcky k podkládání zatěžovaných míst atd.), odpovídající nutrice, hygiena a hydratace kůže. Nezanedbatelné místo zde má také používání esenciálních mastných kyselin. Přípravek Linovera® je určen k prevenci a léčbě dekubitů I. typu. Spolu s dalšími všeobecně známými opatřeními může významně přispět ke snížení tvorby nových dekubitů či progresi již existujících.

Účinnou látkou přípravku je směs nenasycených mastných kyselin (kyselina linolová, olejová a palmitová) s přídavkem aloe vera a pupečníku asijského. Tato unikátní kombinace zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže, její celkovou integritu a v neposlední řadě také kožní vlhkost. Pozitivní vliv má i na odolnost kožního krytu proti střižným silám a tření, typickým agresivním vnějším vlivům souvisejícím s dlouhodobou hospitalizací.

Linovera® se aplikuje pomocí rozprašovače 2-3krát denně a následně se šetrně vmasíruje do kůže. Použití výrobku je rychlé, efektivní a především ekonomické. 

 

Linovera® v produktovém katalogu

 

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA vyhlásil úplný zákaz všech pudrovaných chirurgických a vyšetřovacích rukavic.

11.09.2017
Chirurgické obory

S dobou rozvinuté civilizace a technologických výdobytků, které nám usnadňují život, jdou ruku v ruce i civilizační choroby. Jednou z nejčastějších je diabetes mellitus neboli cukrovka. Včasný záchyt, prevence a screening velmi napomáhají k eliminaci a léčbě diabetu.

15.03.2017
Ambulantní péče