Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

1. Září 2016

Libor Svoboda odkázaný na umělou výživu má nové Ferrari. Akce "Plníme sen pohybem" slaví první úspěch.

Liborovi se splnil sen - spolu s bratrem se těší z nového šlapacího Ferrari (projekt "Plníme sen pohybem")

Jedenáctiletý Libor Svoboda odkázaný od svých dvou let na umělou parenterální výživu má splněný sen. Protože nemůže jezdit na kole, dostal ve středu 31.srpna od Skupiny B. Braun šlapací auto Ferrari v hodnotě 50.000 Kč. "Je to naprosto super. Jezdí skvěle. Myslím, že mám nejlepší auto ze všech kamarádů. Už se těším, až jim ho ukážu a oni se také svezou," reagoval bezprostředně po první jízdě Libor Svoboda.

Předání šlapacího autíčka Liborovi je první akcí v rámci nového seriálu charitativního projektu B. Braun pro život "Plníme sen pohybem". Skupina B. Braun vždy v rámci jednoho příběhu vyzve své zaměstnance, aby se podíleli na splnění konkrétního snu člověka či skupině lidí s těžkým životním osudem. Po vyhlášení dané aktivity zaměstnanci jezdí na kole, běhají, bruslí, kondičně chodí či plavou a každý kilometr tak proměňují v peníze. "U Libora jsme začali proto, že jeho příběh všichni zaměstnanci z firmy znají a hodně s nimi zahýbal. Je to statečný kluk, má skvělé rodiče, a šlapací auto mu zase rozšíří možnosti aktivně trávit čas se svými vrstevníky," řekl při předání zástupce B. Braun MUDr. František Vojík, který se Svobodovými ohledně výživy syna spolupracuje již několik let. Předané autíčko  Ferrari FXX Exclusive je vlajkovou lodí a špičkou šlapacích aut. Na geometrii podvozku se podílela automobilka Ferrari, má 7-mi rychlostní převodovku, zdvojené kotoučové brzdy nebo výškově nastavitelný kožený volant a pěnovou závodní sedačku s bezpečnostními pásy.

 

Libor přebírá auto od zástupců vedení B. Braun a automobilového závodníka (zleva: Alan Munteanu, Jarek Janiš, František Vojík, Aleš Svoboda)

Libor přebírá auto od zástupců vedení B. Braun a automobilového závodníka
(zleva: Alan Munteanu, Jarek Janiš, František Vojík, Aleš Svoboda)

 

Předání auta se před sídlem B. Braun na Chodově zúčastnil také špičkový český automobilový závodník Jarek Janiš, který mimo mnoha titulů působil také jako testovací pilot v F1 ve stáji Jordan Ford. "Libor je velký sympaťák a šlapací Ferrari je nádherný kousek. Myslím, že takové auto je sen každého kluka. Důkladně jsem si ho prohlédl a mimo designu je skvělé, že je naprosto bezpečné. Liborovi ho moc přeji," řekl závodník Jarek Janiš.

 

Libor nemůže od svých dvou let přijímat potravu klasickým způsobem a je odkázaný na parenterální výživu. Do loňského jara to pro něj znamenalo téměř neopouštět byt, na stojanu s výživou byl napojený zhruba 20 hodin denně. Nyní je však všechno jinak. Libor používá mobilní pumpu Micrel, kterou nosí u sebe v batohu a zapojuje se do normálního života. "To, že bude moci jezdit v tomhle šlapacím autě, je skvělá zpráva. Zatím jen koukal venku na kamarády, jak sviští na kolech. Teď se bude moci přidat. Je to další krok k zapojení se do běžného života. Moc děkujeme," komentovala Liborův splněný sen jeho maminka Iva Svobodová.

 

 

Na předávání nechyběla ani Lenka Kafková z oddělení nákupu. Právě Lenka patřila ke třem nejaktivnějším sportovcům z řad zaměstnanců B. Braun a Libora ke splnění jeho snu přiblížila o víc než 1 000 kilometrů. „Akce Plníme sen pohybem změnila život celé naší rodině. Na drobné nákupy už nejezdíme autem, ale bereme kolo a batůžek a jedeme polními úvozy společně s dětmi směr supermarket. Sice mi to sportování začalo trochu lézt do peněz, protože děti se, jak známo, musí motivovat, ale kilometry přibývají, a to i po splnění prvního snu,“ uzavírá s úsměvem Lenka Kafková.

 

Libor Svoboda s rodiči a bratrem spolu se zaměstnanci B. Braun

Více o Liborovi (lepsipece.cz)

redakce Braunovin

Čtěte také

Již 22. ročník Světového žebříčkového turnaje a Evropského poháru v paralympijské lukostřelbě v Novém Městě nad Metují uzavřel své brány. Sešlo se zde okolo 300 lukostřelců z celého světa, aby zde porovnali síly před následujícím Mistrovství Evropy, které se koná v polovině srpna v domácí Plzni. Evropského poháru se zúčastnil český závodník David Drahonínský, který obhajoval zlatou medaili z minulého roku. Nezaváhal a obsadil opět nejvyšší příčky.

10.07.2018
B. Braun pro život

Tereze Bártové je 26 let a celý život aktivně sportovala. Hrála fotbal, běhala, lyžovala, nejvíc se však věnovala cyklistice. Když se před půl rokem připravovala na státnice, udělalo se jí zničehonic zle. 

15.02.2018
B. Braun pro život

Téměř 11 tisíc zdolaných kilometrů a přes 83 tisíc spálených kilokalorií proměnili svými sportovními aktivitami v projektu Plníme sen pohybem v notebook a ve výplatu pro středoškolského studenta Pavla Jůzu zaměstnanci společnosti B. Braun.

05.09.2017
B. Braun pro život