Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

16. Duben 2019

Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů

Sport a přehřátí, proč a jakým způsobem někteří atleti kolabují, co můžeme udělat proto, aby došlo co nejrychleji ke správné terapii a mnoho dalších atraktivních témat zazní na kurzu Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů, který připravuje Aesculap Akademie. Kurz v Pavilonu B. Braun Dialog naplánovaný na 19. červen je určen všem zdravotníkům, trenérům, organizátorům sportovních akcí či zástupcům sportovních svazů.

Bezpečnost sportovního výkonu

Jak řešíte krizové stavy u sportovců vy? Co se vám nejvíce osvědčilo, a co naopak ne? To vše jsou otázky, na které budou účastníci kurzu hledat odpověď 19. června 2019 v Pavilonu B. Braun Dialog. „Podobně jako u jiných akcí se snažíme o multioborový přístup k tématu. Máme velikou radost, že nám aktivní účast na akci již přislíbili lékaři, kteří jsou velcí sportovní nadšenci, “ říká odborný garant Aesculap Akademie Bc. Tomáš Kovrzek. Patří mezi ně prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA, který se mimo zdravotnictví aktivně věnuje triatlonu na olympijských tratích a účastnil se závodu Ironman.

Další z řady přednášejících je doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D., který žije sportovní vědou, závodní cyklistikou a také se věnuje trenérské činnosti. Třetím přednášejícím je MUDr. Jiří Chvojka, Ph.D., který se zaměřuje především na vnitřní lékařství. 

Cílem celého kurzu je předcházení zdraví ohrožujícím stavům při sportovním výkonu. Ukázat posluchačům na konkrétních příkladech běžné chyby, najít společná doporučení, která by se měla standardně dodržovat, aby sportovci díky výkonu nekončili v péči lékařů a předcházet tak možným tragickým následkům. Důležitý je i pohled z druhé strany, a to pohled organizátorů sportovních akcí či trenérů

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Certifikovaných kurzů zaměřených na močovou derivaci je v České republice hned několik. Ten, který otevřela v letošním roce Aesculap Akademie, je přeci jen v mnohém výjimečný. Absolvovat ho můžete v Olomouci a v Praze. Vysoká odborná úroveň je na prvním místě. Lektorský sbor tvoří špičkoví odborníci z oboru urologie. Teorie je obsáhlá, ale koho by bavilo jen tři dny sedět a poslouchat přednášky?  Aesculap Akademie si zakládá na pestrosti praktické části svých kurzů. Ze zpětné vazby vyplývá, že praxe naše kurzisty baví nejvíc a hodnotí ji jako nejpřínosnější.

16.04.2019
Aesculap Akademie

Během března Aesculap Akademie (AAK), opět odstartovala simulace krizových stavů, a to nejen v intenzivní péči. S MUDr. Michaelem Sternem jsme absolvovali Krizové stavy v anestezii a s MUDr. Tomášem Bačkaiem Krizové stavy v intenzivní péči.

15.04.2019
Aesculap Akademie

Aesculap akademie (AAK) má za sebou další úspěšný rok. V rámci koncernu B. Braun se jí podařilo udržet mezi světovou elitou, v Česku získala další kurz certifikovaný ministerstvem zdravotnictví, ale hlavně je o její unikátní vzdělávací akce mezi zdravotníky stále větší zájem. Proč byl její už v pořadí šestnáctý rok existence inovativní a proč bude rok 2019 novátorský, nám řekl její šéf RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

12.03.2019
Aesculap Akademie