Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

11. Listopad 2015

Jak zvládnout agresivního pacienta? Odstartoval další simulační kurz Aesculap Akademie

Simulační kurz Aesculap Akademie na téma "Násilí ve zdravotnictví"

Minulý týden proběhl pod vedením lektora Mgr. Jaroslava Pekary pilotní simulační workshop Praktické řešení násilných situací ve zdravotnictví. Účastníci kurzu si po teoretickém úvodu mohli na vlastní kůži vyzkoušet péči o agresivního pacienta. Praktický nácvik probíhal v prostředí simulovaného nemocničního pokoje s využitím živého figuranta. Každá ze simulovaných situací byla, díky pořizovanému AV záznamu, dále rozebírána  lektorem i účastníky kurzu. V rámci rozboru byly účastníkům nabízeny možné způsoby řešení těchto situací spolu s nácvikem jednoduchých dovedností k praktickému zvládání agresivních pacientů.  

Těší nás zájem uchazečů o tento kurz i cenné poznatky, které si podle vlastních slov účastníci odnesli. Pokud jste právě tento workshop nestihli, nezoufejte, plánujeme se na tuto problematiku zaměřit i příští rok.

Problematice násilí ve zdravotnictví se věnuje i Pracovní skupina Bezpečnost personálu http://bezpecnostpersonalu.cz/temata/agresivni-pacient/.

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie

Čtěte také

Spouštíme stránky, které pomáhají zvýšit bezpečí pacientů i zdravotníků

10.01.2017
Infuzní terapie

Bodnutí injekční jehlou, pořezání o skalpel nebo skleněnou ampuli? To jsou nejčastější situace, kdy se během terapie zraní sám zdravotník. Víte, jak těmto situacím předcházet a jak správně v případě nehody postupovat? Víte, jaká jsou rizika nákazy při potřísnění krví? Představujeme vám nový web www.bezpecnostpersonalu.cz.

03.10.2015
Aktuality z B. Braun

27. květen v Lékařském domě znovu patřil semináři s názvem Bezpečné podávání kalia ve zdravotnických zařízeních. Jeho zopakování podpořil vysoký počet zájemců, kteří se prvního únorového semináře již nemohli účastnit z důvodu plné obsazenosti.

10.07.2014
Intenzivní péče