Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

2. Červenec 2014

IQ instrumentárium - Intuitivní a rychlá implantace totální kolenní náhrady Aesculap® Columbus®

Společnost B. Braun průběžně pracuje na zlepšení a zefektivnění všech svých produktů, technologií a postupů. Výsledkem inovací je i zcela nové a jedinečné instrumentárium IQ. Toto instrumentárium slouží stejně jako to klasické k implantaci totální kolenní náhrady Columbus®, je však upraveno tak, aby bylo přesnější, pro pacienta šetrnější a pro operatéra i sálové sestry uživatelsky příjemnější.

Intuitive and Quick

Označení IQ vzniklo z anglických slov „Intuitive and Quick“, tedy intuitivní a rychlé, a tyto přívlastky platí pro nové instrumentárium přednostně. Snahou tvůrců bylo rovněž vytvořit systém instrumentů, který by vyhovoval individuálním operačním postupům různých operatérů a dovolil by ortopedovi uplatnit odlišné přístupy a operační filozofie, a tak co nejlépe vyhovět individuální operační technice každého z nich. 

Instrumenty mají například barevné kódování, které odpovídá jejich použití

Nástroje jsou navíc umístěny ve speciálních sítech, které jsou rovněž barevně kódovány, což velice usnadňuje práci sálovým sestrám, které snadno nacházejí nástroj, který je zrovna potřeba.

Další výhodou je úspora nákladů na sterilizaci, protože ne vždy jsou potřeba všechny instrumenty. Síta slouží k bezpečnému a přehlednému uskladnění nástrojů a každé je opatřeno nákresem umístění příslušných instrumentů, včetně jejich popisu a katalogových čísel.

Nové instrumentárium IQ přináší tyto hlavní výhody:
  • obsahuje méně nástrojů, přesto je přesné jako klasické instrumentárium
  • rychlá montáž a demontáž cíličů
  • nové ergonomické rukojeti
  • barevné kódování
  • jednodušší instrumenty, které v sobě spojují více kroků
  • nová barevně kódovaná síta

Doufáme, že tato inovace přinese lékařům, zdravotním sestrám i ostatnímu zdravotnickému personálu úsporu práce a pozitivně se projeví v ekonomice zdravotnických zařízení. Ortopedům umožní přesné a pohodlné operace TEP kolenních kloubů s implantáty Columbus® a díky své šetrnosti bude příjemnější i pro pacienty a umožní jim rychlé zotavení.

Mgr. Tomáš Stibor
manažer divize Aesculap - ortopedie a traumatologie

Čtěte také

Hydrocefalus je onemocnění charakterizované patologickým nahromaděním mozkomíšního moku (likvoru) v mozkových komorách. Vzniká v důsledku poruchy v dynamickém systému tvorby, proudění a vstřebávání mozkomíšního moku. Termín hydrocefalus vznikl spojením řeckých slov „hydro“ – voda a „kefalé“ – hlava a první zmínky o něm pocházejí z dob Hippokrata, Vesalia či Galéna. Teprve v roce 1768 je však hydrocefalus popsán jako nemoc Robertem Whyttem a bližší náhled na toto onemocnění ozřejmili Magendie a Luschka, kteří popsali jak kompletní anatomii likvorových cest, tak i tvorbu a tok mozkomíšního moku s jeho následným vstřebáváním.

13.07.2018
Chirurgické obory

Společnost B. Braun představila unikátní projekt, který zefektivňuje průběh léčby pacienta s kolorektální diagnostikou bezprostředně čekajícího na operační výkon.

18.06.2018
Chirurgické obory

Hemoroidy, rektokéla, prolaps a karcinomy rekta byly ústředním tématem mezioborového setkání proktologů, urologů a gynekologů 10.−11. května v Dříteči pod Kunětickou horou. Živě přenášených operací ze sálů Pardubické nemocnice se účastnili přední čeští i zahraniční operatéři.

18.06.2018
Chirurgické obory