Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

20. Září 2015

Inovovaný operační stůl GMAX splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení

V průběhu června 2015 byl odborné veřejnosti představen operační stůl GMAX od společnosti STERIS, který splňuje nejvyšší technické požadavky na přístrojovou zdravotnickou techniku i moderní zařízení operačních sálů s výhledem do budoucnosti. Každý jeho detail byl vyvíjen na základě zkušeností a potřeb chirurgických týmů ve snaze ulehčit každodenní provoz na operačních sálech. Jedná se o multifunkční operační stůl s chytrým modulárním designem,charakterizovaný třemi základními vlastnostmi:

  1. pokrývá celé spektrum chirurgických oborů;
  2. zvyšuje bezpečnost a komfort pacienta i operatérů;
  3. šetří čas personálu operačních sálů.

 

Vše na jedné operační desce

Výjimečná flexibilita operačního stolu GMAX je zajištěna operační deskou s elektricky ovládaným trojitým skloubením. Operační desku je možné konfigurovat od všeobecné chirurgie až po vysoce specializované obory včetně miniinvazivní chirurgie.

 

 

Systém s využitím bezdrátové technologie automaticky rozeznává a zobrazuje konfiguraci operační desky na dálkovém ovladači. Dálkový ovladač operačního stolu GMAX je vysoce intuitivní a umožňuje dosáhnout požadovanou polohu za několik málo sekund za nepřetržité kontroly realizovaného pohybu na displeji.

 

 

„Nohy do X“ mohou být předností

Další výhodou operačního stolu GMAX je noha operačního stolu, jehož základna je technicky řešena ve tvaru písmene X. Umožňuje tak chirurgickému týmu stát co nejblíže

u pacienta. K dispozici jsou navíc dvě varianty:

  1. pevně zabudovaná základna operačního stolu;
  2. mobilní základna operačního stolu – díky patentovanému systému STERIS lze základnu stolu jednoduše přemístit během několika sekund na požadované místo, a to k další operaci nebo k očistě a dezinfekci.

 

 

 

Čas šetří i ergonomické transportní vozíky

K příslušenství operačního stolu GMAX patří i široké spektrum ergonomických transportních vozíků s možností nájezdu k operačnímu stolu z obou stran v úhlu 100°. Díky tomuto důmyslnému řešení personál operačních sálů ušetří drahocenný čas.

Smart technika i ve zdravotnictví

Operační stůl GMAX tedy nejen splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení, ale díky celé řadě vylepšení jej lze zařadit mezí „smart“ zdravotnickou techniku, která lékařům poskytuje ty nejlepší podmínky pro výkon jejich profese. Jsme rádi, že takový uživatelský komfort může lékařům přinést právě koncern B. Braun.

 

Kompletní příslušenství

Samozřejmostí je nabídka kompletního příslušenství pro všechny chirurgické obory, včetně extenčního stolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radek Tomanek

Čtěte také

Městská nemocnice Ostrava poskytuje péči v sedmi operačních oborech na patnácti operačních sálech a ročně je zde provedeno přibližně 9000 operací. Oddělení centrální sterilizace zpracovává měsíčně v průměru 1600 objednávek ze všech oborů, včetně zpracování objednávek od externích zákazníků.

09.03.2018
Chirurgie

Jedním z pilotních pracovišť, která začala pro operace těžkého stadia hemoroidů standardně využívat stapler TST 36, je I. chirurgická klinika Fakultní nemocnice Olomouc.

17.01.2018
Chirurgie

Říká, že miluje svůj operační sál, že pouze sny mohou být energií pokroku a že budoucnost rozvoje medicíny vidí v komplexnějším přístupu k pacientům než doposud. Rozhovor s profesorem Gabrielem Naldinim.

19.07.2017
Chirurgie