Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Říjen 2011

Infuzní pumpa Perfusor® slavila 60. narozeniny

Ve čtvrtek 13. října 2011 oslavila společnost B. Braun spolu se svými obchodními partnery a zákazníky v Café B. Braun šedesátileté výročí infuzní pumpy Perfusor®. Během večera byli také slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže o infuzní techniku, která probíhala v rámci komunikační kampaně.

Slavnostní večer oficiálně zahájil ředitel společnosti B. Braun Jiří Lukeš. Poté Jiří Petráček z Fakultní nemocnice v Motole svým poutavým výkladem všem umožnil velmi zajímavou exkurzi do historie infuzní techniky. Na správné „narozeninové párty“ samozřejmě nesmělo chybět ani krájení narozeninového dortu, který byl vyroben jak jinak než ve tvaru přístroje Perfusor®. „Přejeme naší technice a jmenovitě Perfusoru® všechno nejlepší i do další šedesátky,“ řekl při této příležitosti František Vojík, obchodní
a marketingový manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun. Následovalo vyhlášení vítězů soutěže o infuzní techniku a degustace několika druhů výborné kávy. Vše bylo doprovázeno příjemnou zábavou v přívětivém prostředí Café B. Braun.

Zástupkyně Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice přebírají první cenuVýherci infuzní techniky

V rámci kampaně „Infuzní pumpa Perfusor® - 60 let inovací“, která připomíná historii a vývoj tohoto produktu, proběhla také soutěž o infuzní techniku v celkové hodnotě 154 000 Kč. Vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Space a dokovací stanicí (70 000 Kč), druhé místo bylo odměněno lineárním dávkovačem Perfusor® Space (40 000 Kč) a za třetí místo vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Compact (30 000 Kč).

Vítěze v průběhu večera slavnostně vyhlásil František Vojík. Stala se jím Klinika dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Cenu přímo na místě převzala staniční sestra Dagmar Kobesová.

Celkové pořadí

1.místo Fakultní Thomayerova nemocnice: Klinika dětské chirurgie a traumatologie  
2. místo Univerzitní nemocnice Martin: Klinika detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny
3. místo Šumperská nemocnice: Oddělení zdravotnické techniky

Výhercem speciální ceny se stal „Zelený ďábel“

„Zelený ďábel“ - to je vítězná přezdívka infuzní pumpy v doprovodné soutěži. Šťastným výhercem speciální ceny se stal Karel Prchal z Nemocnice TGM Hodonín. Za svoji nápaditou přezdívku získal dvě dárkové letenky balonem.

Výstava infuzní techniky v Café B. Braun

Celou vývojovou řadu lineárních dávkovačů, která představuje průřez šedesátiletou historií infuzní techniky, můžete do poloviny listopadu zhlédnout na výstavě v Café B. Braun (Sokolská 31, Praha 2).

redakce Braunovin

Čtěte také

„Lze při aplikaci chemoterapie snížit expozici sester?“. V České republice jsou pravidla pro přípravu CL ukotvena v legislativě (aseptická příprava v lékárně, podtlakový box s vertikálním prouděním, chemoprotektivní rukavice), pravidla pro aplikaci CL však nikoliv. Sestra má při podání chemoterapie k dispozici pouze ochranné rukavice. 

03.07.2018
Intenzivní péče

Počátkem letošního dubna byly do nemocnice Jindřichův Hradec dodány a nainstalovány čtyři plně vybavené inteligentní systémové operační stoly, včetně osmi kusů navážecích vozíků, a ještě tentýž měsíc je lékaři začali naplno využívat v provozu. Jedná se o vůbec  první instalaci těchto výjimečných operačních stolů v rámci České i Slovenské republiky, a proto jsme požádali o pár slov primáře Centrálních operačních sálů a Centrální sterilizace pana MUDr. Michala Cihlu, aby se s námi podělil o své první dojmy a postřehy z provozu při operacích na operačních stolech STERIS GMAX.

10.05.2018
Intenzivní péče

Léčebnou výměnnou plazmaferézu je možno zařadit do skupiny extrakorporálních eliminačních metod využívajících rozdílnou specifickou hmotnost jednotlivých krevních složek, a tím jejich oddělení.

03.05.2018
Intenzivní péče