Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

13. Únor 2014

Histoacryl - roky osvědčené lepidlo na tkáně

Rychle účinkující tkáňové lepidlo, léta používané na operačních sálech a ambulancích po celém světě coby vynikající prostředek pro uzavírání kožních ran a standardně i při ošetřování varixů jícnu a fundu žaludku.

 

Lepidlo je nyní možné použít v nových indikacích

Histoacryl umožňuje fixovat také materiály určené ke zpevnění měkkých tkání.

Otevřená či laparoskopická plastika kýly s použitím síťky patří mezi nejběžnější chirurgické techniky, které se používají ve všeobecné chirurgii. Představuje efektivní, vysoce reprodukovatelnou metodu, která bývá spojena s nízkou recidivou a morbiditou.

Příznivý účinek pro pacienta však může být ohrožen pooperačními komplikacemi, jako jsou neuralgie, podráždění nebo chronická bolest. Jeví se, že kritickým faktorem pro prevenci takovýchto komplikací je volba metody fixace síťky. Tradiční traumatické metody fixace, které zahrnují šití nebo svorkování, mohou vyvolat lokální kompresi, strangulaci nebo poškození svalových vláken a nervů.

 

 

 

Histroacryl Set, Histoacryl Pro-Set OXF

Nový Histoacryl Set (dvě ampule tkáňového lepidla a aplikátor pro laparoskopické řešení) nebo Histoacryl Pro‑Set OXF (dvě ampule tkáňového lepidla a aplikátor pro otevřené řešení) poskytují naprosto netraumatický, rychlý a pevný způsob fixace síťky, což pomáhá zabránit komplikacím a zlepšuje výsledek operace.

Modrá barva lepidla Histoacryl usnadňuje vizuální kontrolu zvolených fixačních bodů a speciálně vyvinuté aplikátory ulehčují nanesení lepidla po kapkách v rozestupu zhruba 2   cm, a to i v obtížně přístupných oblastech.

Balení obsahuje druhou sadu s kanylou a lepidlem, aby byla zajištěna funkčnost při dlouhém či bilaterálním zákroku, což rovněž umožňuje provést uzávěr fascií a kůže.

V případě zájmu o bližší informace k novinkám týkajícím se lepidla Histoacryl prosím kontaktujte regionální obchodní zástupce divize Aesculap - Closure Technologies.

 

Histoacryl® Pro-Set OFX

1. Zahnutá špička
Přizpůsobená anatomii třísel

2. Průhledná kanyla
Usnadňuje přístup do obtížně dosažených oblastí, poskytuje vizuální kontrolu.

3. Křidélka
Pro bezproblémovou a spolehlivou aplikaci lepidla. 

 

Hana Klikarová
divize Aesculap

Čtěte také

Hydrocefalus je onemocnění charakterizované patologickým nahromaděním mozkomíšního moku (likvoru) v mozkových komorách. Vzniká v důsledku poruchy v dynamickém systému tvorby, proudění a vstřebávání mozkomíšního moku. Termín hydrocefalus vznikl spojením řeckých slov „hydro“ – voda a „kefalé“ – hlava a první zmínky o něm pocházejí z dob Hippokrata, Vesalia či Galéna. Teprve v roce 1768 je však hydrocefalus popsán jako nemoc Robertem Whyttem a bližší náhled na toto onemocnění ozřejmili Magendie a Luschka, kteří popsali jak kompletní anatomii likvorových cest, tak i tvorbu a tok mozkomíšního moku s jeho následným vstřebáváním.

13.07.2018
Chirurgické obory

Společnost B. Braun představila unikátní projekt, který zefektivňuje průběh léčby pacienta s kolorektální diagnostikou bezprostředně čekajícího na operační výkon.

18.06.2018
Chirurgické obory

Hemoroidy, rektokéla, prolaps a karcinomy rekta byly ústředním tématem mezioborového setkání proktologů, urologů a gynekologů 10.−11. května v Dříteči pod Kunětickou horou. Živě přenášených operací ze sálů Pardubické nemocnice se účastnili přední čeští i zahraniční operatéři.

18.06.2018
Chirurgické obory