Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

27. Září 2013

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

Závěr léta na slavkovské dialýze patřil neformálnímu setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů s rodinami a nově také klientů domova pro seniory, Domova s úsměvem.

V posledním srpnovém týdnu se již po několikáté uskutečnilo setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů, jejich rodinných příslušníků a nově i klientů nového domova pro seniory - „Domova s úsměvem“.

Posezení u živé hudby v areálu dialýzy ve Slavkově

Odpolední společné setkání zahájil primář MUDr. Aleš Hrubý. Míchaným drinkem přivítal všechny zúčastněné. Tím započala neformální grilovací párty. Podávalo se grilované vepřové a kuřecí maso s různými dresinky, ke kávě výborné řezy, trubičky a koláče, které přivezli pozvaní hosté. Atmosféru dovedla k dokonalosti svým hudebním  doprovodem folková skupina „Náhodou“, jejíž zpěvačka Markéta pracuje jako zdravotní sestra na naší dialýze. Doprovodily ji dvě kytary a jedna basová kytara. Připravené zpěvníky s texty písní byly absolutně využity.

Opravdu skvělé odpoledne ukončila letní bouřka.

Posedět a odreagovat se jistě přišlo vhod všem 70 zúčastněným. O tom, že se odpoledne skutečně vydařilo, nás ujistily následné kladné reakce dialyzovaných pacientů. Všichni se již těšíme na další společná setkání.

Kolektiv Dialyzačního střediska B. Braun Avitum ve Slavkově

Miroslava Marková

Čtěte také

Výsledky multicentrických studií poukázaly na fakt, že kvalita vody pro dialýzu představuje zásadní riziko vzhledem k prokázanému vztahu mezi kontaminací vody a morbiditou. Společnost Lauer, která je součástí skupiny B. Braun, vyvinula nový systém úpravy vody označovaný jako Aquabase.

10.10.2016
Dialyzační technika

Jaká jsou specifika dialyzovaného pacienta? Jak rozpoznat nefrologické onemocnění? Tyto a další otázky zodpoví praktickým lékařům seminář Aesculap Akademie u příležitosti dne otevřených dveří na dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Olomouci.

07.04.2016
Aesculap Akademie

K čemu může dojít, pokud nekontrolujeme dialyzační dávku při každém dialyzačním ošetření?

22.09.2015
Chronická dialýza