Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

28. Květen 2015

Ceny Aesculap Akademie pro letošní rok putují do oboru gerontologie a oblasti sociální péče

Vítězky Bohumila Hajšmanová s Ivou Holmerovou převzaly cenu z rukou manažera Aesculap Akademie Martina Kaliny

Cenu Aesculap Akademie za rok 2014 v kategorii „Lékařské obory“ převzala doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D. za celoživotní přínos v oblasti sociálního lékařství, lékařské etiky a gerontologie. V roce 1991 spoluzaložila Gerontologické centrum v Praze, které dosud vede. O 6 let později se podílela na založení České alzheimerovské společnosti a je místopředsedkyní České gerontologické a geriatrické společnosti České lékařské společnosti JEP.

 

„Děkuji za předání této ceny, které si vážím. Byla jsem sice trochu v rozpacích, když jste mi sdělili, že ji obdržím, protože je to za celoživotní přínos a já bych ráda ještě v práci pokračovala,“ řekla s úsměvem při přebírání ceny MUDr. Iva Holmerová, Ph.D.

 

V kategorii „Nelékařské obory“ zvítězila Mgr. Bohumila Hajšmanová, která si odnesla cenu za svůj dlouholetý přínos v péči o nevyléčitelně a dlouhodobě nemocné v domácím prostředí a za vzdělávání pracovníků v sociálních službách. V roce 1998 založila Agenturu domácí péče Domovinka a zavedla systém hodnocení kvality dle ISO 9001. Její mimořádný přínos tkví i v tom, že její agentura jako první zavedla systém vzdělávání pracovníků v sociálních službách, kde nyní usiluje o certifikaci dle normy ISO 29990.

 

„Je to pro mě obrovské uznání za práci, kterou u nás v Domovince v Plzni děláme. Organizujeme rekvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách, vzděláváme nelékaře, pořádáme pro ně semináře, konference a v neposlední řadě se nám povedlo připravit veliký kurz canisterapie. Naše pracoviště se otevřelo také studentům, a to jak středních odborných škol, které učí budoucí pečovatelky a pečovatele, tak středních 
i vyšších zdravotnických škol v Plzni. Jsme oproti vám takové malinké vzdělávací centrum a já  jsem strašně ráda, že tu cenu mám. Předám ji i děvčatům a budu jim vyprávět o tom, jaké obrovské vzdělávací centrum vzniklo tady v Praze. Budu je motivovat k tomu, aby se k vám přišly také podívat a vzdělávat se,“ pojmenovala své první pocity z ceny Aesculap Akademie Mgr. Bohumila Hajšmanová.

 

Aesculap Akademie zajišťuje nejen edukaci zdravotníků, ale také usiluje o jejich odborný rozvoj. „O získání ocenění rozhoduje Vědecká rada Aesculap Akademie složená z předních odborníků napříč zdravotnickými obory. Udílením cen Aesculap Akademie se snažíme motivovat a podporovat odborníky z oblasti zdravotnictví, kteří svými mimořádnými projekty, literárními nebo etickými počiny významně přispívají k rozvoji vzdělávání ve zdravotnictví,“ vysvětluje princip udílení cen RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA, manažer Aesculap Akademie a marketingu.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun

Čtěte také

Souhru a komunikaci podle návodů ani učebnic nenatrénujete, říká v rozhovoru MUDr. Jan Bureš, anesteziolog a intenzivista z FN Motol.

11.12.2017

Bodnutí injekční jehlou, pořezání o skalpel nebo skleněnou ampuli? To jsou nejčastější situace, kdy se během terapie zraní sám zdravotník. Víte, jak těmto situacím předcházet a jak správně v případě nehody postupovat? Víte, jaká jsou rizika nákazy při potřísnění krví? Představujeme vám nový web www.bezpecnostpersonalu.cz.

03.10.2015
Aktuality z B. Braun

Možnosti, které nabízí simulační centrum v Pavilonu B. Braun Dialog představili zástupci B. Braun Medical Bc. Tomáš Kovrzek a MUDr. František Vojík ve Snídani s Novou.

29.07.2015
Skupina B. Braun