Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

27. Prosinec 2017

Biatlonová reprezentace uprostřed sezony a opět s podporou sportovní výživy Inkospor

České biatlonistky, zleva Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Jitka Landová a Veronika Vítková

Lyžařská sezóna je, včetně té biatlonové, v plném proudu a sportovní výživa patří při zatížení, kterému jsou vystaveni vrcholoví sportovci, k nezbytným doplňkům. V kombinaci s tvrdým tréninkem, důslednou rehabilitací a dalšími podpůrnými prostředky pomáhá sportovcům při dosahování nejvyšších met a získávání medailí. 

Naše biatlonová reprezentace se při výběru doplňků stravy dlouhodobě soustředí především na čistotu surovin použitých při výrobě, která je zárukou té nejvyšší kvality a negativních výsledků častých dopingových kontrol. Velmi důležité je také to, jak na podpůrné prostředky reaguje organismus sportovců a zda jim skutečně pomáhají k lepší regeneraci. Zejména kvůli garanci složení používají čeští biatlonisté již šestou sezónu sportovní výživu Inkospor, kterou v České a Slovenské republice distribuuje společnost B. Braun Medical.

 

Německá značka sportovní výživy Inkospor se vyznačuje nejvyšší farmaceutickou kvalitou. Výroba produktů Inkospor podléhá tzv. správné výrobní praxi (Good Manufacturing Practice, GMP), což znamená, že každý výrobek Inkospor prochází před uvedením na trh důkladnými potravinářskými testy a chemickými a mikrobiologickými analýzami, které jsou v souladu s nejnovějšími sportovně-vědeckými poznatky a zjištěními. Celý výrobní proces podléhá přísným pravidlům, která stanovuje evropské právo regulující potravinářský a farmaceutický průmysl.

 

Inkospor se osvědčil jako součást pitného režimu i jako podpora při zátěži 

 

„Pokud něco funguje, držíte se toho,“ okomentoval úspěšnou spolupráci Inkosporu a Českého svazu biatlonu šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář. Důvodů, proč biatlonisté důvěřují produktům Inkospor, je mnoho. „Všechny výrobky, které používáme, se nám zatím osvědčily. U Inkosporu máme jistotu kvality i čistoty používaných surovin,“ zdůrazňuje šéftrenér českých biatlonových špiček.

 

Mezi nosné produkty, které biatlonisté pravidelně využívají při tréninku, patří regenerační nápoj X-Treme Recovery a vysoce kalorický sacharido-proteinový koncentrát X-Treme Weight Gainer. Pitný režim našich biatlonistů doplňují ještě iontové nápoje z řady Active Mineral Light v kombinaci s X-Treme Power drinkem, všechny obohacené o vitaminy a minerální látky.

 

Při delších a silových tréninzích se dostanou ke slovu také proteinové tyčinky X-Treme Protein Flash a tyčinky s nízkým glykemickým indexem Low GI. V období zvýšené zátěže pak reprezentace užívá X-Treme BCCA, doplněk stravy ve formě tablet s větvenými aminokyselinami, které během zátěže pomáhají chránit svalová vlákna a pomáhají i s následnou svalovou regenerací. „Při závodech využíváme hlavně X-treme Energy Gel, který se výborně vstřebává a je vynikajícím zdrojem těch správných sacharidů,“ uzavírá Ondřej Rybář.

 

V minulé sezoně nás biatlonisté potěšili celkem jednadvaceti pódiovými umístěními a s podporou prémiové sportovní výživy Inkospor bude jistě úspěšná i sezona 2017/2018. V únoru 2018 navíc biatlonisty čekají zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Držme jim společně palce! 

redakce Braunovin

Čtěte také

Preventivní vyšetření v síti Dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum na Světový den ledvin 8. 3. 2018 zachytila o 11 % více lidí s podezřením na onemocnění ledvin.  Zatímco loni bylo z celkového počtu ambulantně vyšetřených posláno 18 % pacientů na další vyšetření, letos to již bylo 29 %. 

11.04.2018
Aktuality z B. Braun

Minulý týden proběhlo v německém Melsungenu, kde sídlí nadnárodní koncern B. Braun, mezinárodní setkání divize Hospital Care, jehož součástí bylo udílení cen Balanced Awards pro rok 2018. 

04.04.2018
Aktuality z B. Braun

Umíte si prosadit právo mít náročné požadavky na kvalitu? Jakým způsobem si nastavujete subjektivního hodnocení? Nejen tyto, ale i mnoho dalších podstatných otázek z problematiky veřejných zakázek řešili účastníci semináře Jak prosadit kvalitu do procesu zadávání veřejných zakázek, který organizovala Aesculap Akademie. Na pár rad a tipů, jak si u veřejných zakázek obhájit kvalitu, jsme se zeptali pana Viktora Wendlera a pana Vladimíra Duchoně.

08.03.2018
Aktuality z B. Braun