Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Listopad 2017

B. Braun Dialog zase po roce patřil dětem

Třetí říjnovou neděli se Pavilon B. Braun Dialog na celý den proměnil ze vzdělávacího centra pro zdravotníky na dětské školicí středisko. Společnost B. Braun stejně jako loni připravila dětský den pro zaměstnance a především jejich ratolesti. 

Soutěže a hry, ale vždycky s poučením

Od rána až do pozdního odpoledne měly děti možnost vyřádit se na šesti soutěžních stanovištích. Mimo jiné se naučily, jak si správně umýt ruce a jak by měla vypadat zdravá svačinka, na trenažérech si vyzkoušely, jak operovat s laparoskopickými nástroji, a nacvičily si správný postup první pomoci. V simulační místnosti byl dětem k dispozici celotělový simulátor Karel, jemuž dětští lékaři v průběhu dne stanovili jasnou diagnózu ‒ otrava z hub. Venku na parkovišti si pak malí návštěvníci mohli prohlédnout opravdovou sanitku a promluvit si se skutečnou záchranářkou. Na každém soutěžním stanovišti hledaly pomocí UV svítilen tajné kódy, a když po nalezení všech sestavily tajné heslo „POKLAD“, mohly si vyzvednout zaslouženou odměnu.

 

Nejdřív práce, potom zábava

Nechyběla samozřejmě ani zábava v podobě výtvarné dílny a malování na obličej. Bylo připravené také občerstvení, aby se děti i rodiče mohli po vyčerpávajícím programu posilnit a doplnit energii. Celkem Pavilonem B. Braun Dialog prošlo na 80 dětí v doprovodu víc než 90 dospělých. Na pražskou Bulovku přicházeli s úsměvem a natěšení a opouštěli ji unavení a spokojení, většinou s přáním, aby letošní dětský den nebyl poslední.

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Aesculap Akademie působí ve 40 zemích světa. V Česku slaví 15 let. 

15.06.2017
Aesculap Akademie

Progresivní svalová relaxace, autogenní trénink či relaxace s imaginací. Na nových kurzech Aesculap Akademie se zdravotníci učí, jak překonat každodenní stres. Praktický nácvik relaxace a meditace je jejich součástí.

14.12.2016
Aesculap Akademie

Dveřmi supermoderního tréninkového centra Aesculap Akademie v Pavilonu B. Braun Dialog v Praze na Bulovce prošlo za prvních 12 měsíců fungování 2412 zdravotníků. Plnou čtvrtinu tvořily kurzy simulace krizových stavů realizované na nejmodernějším modelu umělého člověka.

14.06.2016
Skupina B. Braun