Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

3. Leden 2019

Aesculap® Ennovate® - Řešení pro fúzi

Platforma Ennovate® kombinuje flexibilitu specifických operačních postupů, vysokou stabilitu dlouhodobých chirurgických výsledků s maximální efektivností procesů v nemocnicích pouze do jednoho systému. Společnost B. Braun Medical s.r.o. v průběhu XVI. kongresu České a slovenské spondylochirurgické společnosti 2018 úspěšně uvedla na český páteřní trh nástupce osvědčených transpedikulárně zaváděných bederních systémů S4® Spinal System a S4® Element Spinal System, systém Ennovate®. 

Po několikaletém vývoji vytvořil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry nový standard v oblasti transpedikulárně zaváděných systémů − platformu Ennovate®. Na český trh se bude tento systém uvádět postupně v průběhu roku 2019. Díky filozofii jednoho šroubu, jednoho systému a jedné platformy pro všechny operační postupy nabízí modulární platforma Ennovate® systémová přizpůsobitelná řešení pro všechny indikace a techniky a pro veškeré současné výzvy při operacích páteří.

Jedna modulární platforma

Ennovate® − to je ztělesněná platforma inovativních řešení a technologického pokroku, využívající chirurgických zkušeností a výrazně zvyšující klinickou účinnost. Od hrudní páteře až po osilium systém Ennovate®  usnadňuje svou flexibilitou operatérovi volbu implantátu pro potřeby ošetření různých typů patologií páteře. 

Ennovate® jeden šroub, bezprecedentní všestrannost

S technologií Ennovate® zavádíme bezprecedentní implantační technologii − všestrannou modulární páteřní platformu, která rozšiřuje flexibilitu a využívá operačních zkušeností. Modulárním řešením pro optimalizaci nemocničních procesů systém Ennovate® otevírá novou dimenzi standardizace a univerzálnosti:

 • Zjednodušené procesy v nemocnici a snížení skladových zásob.
 • Komplexní zákaznické služby.

Jedinečná platforma Ennovate® poskytuje mimořádnou operativní flexibilitu díky těmto unikátním technologiím

 • Šroub PentaCore® nabízí vynikající biomechanický výkon a skvělé dlouhodobé ukotvení.
 • Technologie PolyLock® sdružuje vícevrstvé atributy šroubů do jediného šroubu; to zajišťuje vysokou intraoperativní flexibilitu.
 • Jeden šroub použitelný pro širokou škálu indikací a přístupů pro chirurgii páteře.

Ennovate® jedna modulární platforma

 • Ennovate® je klíčem k novým chirurgickým zkušenostem a rozměrům léčby páteřních onemocnění.
 • Ennovate® je jedna platforma vhodná pro komplexní rozsah přístupů a indikací, které poskytují jedinečné řešení ve spondylochirurgii.
 • Přizpůsobitelné moduly nástrojů a implantátů zjednodušují procesy a operační efektivitu podle profilu nemocnice.

Ennovate® PolyLock® ovládání je klíčové

 • Úspěšná léčba začíná úvahou o indikaci a o koncepci individuálního operativního ošetření pacienta.
 • PolyLock® umožňuje přeměnou  jednoho typu šroubu na více typů  zjednodušení operačních kroků.
 • Mechanismus PolyLock® a intuitivně navržené nástroje dávají v každém kroku operace možnost všestrannosti a vynikající intraoperační flexibility.
 • Zjednodušení korekčních  manévrů.

Šroub Ennovate® PentaCore® ztělesnění fantastického biomechanického výkonu a vynikající stability

 • Šroub nabízí okamžitý záběr a skvělou trakci od prvního otočení − závit PentaCore® zajišťuje okamžitý kontakt s kostní hmotou a pocit kontroly nad implantátem.
 • PentaCore® je navržen tak, aby zajišťoval účinné ukotvení podél celé šroubovice. Na špičce má speciální spongiózní závit a na horním konci šroubu závit kortikální.
 • Jedinečný tvar jádra a konstrukce závitu šroubu zlepšují hmatovou zpětnou vazbu a zprostředkovávají zásadní informace o ukotvení v kosti.
Mgr. Hana Macáková

Čtěte také

Certifikovaných kurzů zaměřených na močovou derivaci je v České republice hned několik. Ten, který otevřela v letošním roce Aesculap Akademie, je přeci jen v mnohém výjimečný. Absolvovat ho můžete v Olomouci a v Praze. Vysoká odborná úroveň je na prvním místě. Lektorský sbor tvoří špičkoví odborníci z oboru urologie. Teorie je obsáhlá, ale koho by bavilo jen tři dny sedět a poslouchat přednášky?  Aesculap Akademie si zakládá na pestrosti praktické části svých kurzů. Ze zpětné vazby vyplývá, že praxe naše kurzisty baví nejvíc a hodnotí ji jako nejpřínosnější.

16.04.2019
Aesculap Akademie

Sport a přehřátí, proč a jakým způsobem někteří atleti kolabují, co můžeme udělat proto, aby došlo co nejrychleji ke správné terapii a mnoho dalších atraktivních témat zazní na kurzu Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů, který připravuje Aesculap Akademie. Kurz v Pavilonu B. Braun Dialog naplánovaný na 19. červen je určen všem zdravotníkům, trenérům, organizátorům sportovních akcí či zástupcům sportovních svazů.

16.04.2019
Aesculap Akademie

Během března Aesculap Akademie (AAK), opět odstartovala simulace krizových stavů, a to nejen v intenzivní péči. S MUDr. Michaelem Sternem jsme absolvovali Krizové stavy v anestezii a s MUDr. Tomášem Bačkaiem Krizové stavy v intenzivní péči.

15.04.2019
Aesculap Akademie