Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

2. Květen 2016

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

Adrenalin, rivalita a spousta zábavy. To byla soutěž Medik roku, kterou v tomto roce organizovala Strakonická nemocnice. Sedmdesát pět budoucích lékařů z lékařských fakult univerzit České republiky a Slovenska poměřovalo své znalosti a dovednosti v deseti disciplínách. Aesculap Akademie samozřejmě nemohla chybět a studentům připravila rovnou dvě stanoviště.

 

Model ruky i laparoskopický trenažér

Na modelu ruky medici zkoušeli správně sestavit a odvzdušnit infuzní linku, kanylovat a podat infuzi. Největší úspěch nicméně zaznamenalo druhé stanoviště, laparoskopický trenažér, na kterém se studenti zapotili při jemné práci navlékání gumiček a připínáčků na šrouby.

redakce Braunovin

Čtěte také

Více praxe a méně teorie ‒ to je smyslem unikátního nepovinného předmětu s názvem Moderní medicínské technologie a zdravotnické prostředky v praxi, který pro studenty bakalářských a magisterských (pregraduálních) studijních programů 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy již druhým rokem připravuje tým odborníků z Aesculap Akademie. Počet přihlášených studentů stále roste.

29.03.2018
Aesculap Akademie

Rozhovor s MUDr. Danielem Csomorem o vývoji simulační medicíny a životě i práci v zahraničí.

22.01.2018
Aesculap Akademie

Špatná výživa negativně ovlivňuje riziko infekcí, způsobuje zhoršení a zpomalení procesu hojení, rozvoj dekubitů, motoriku pacienta i jeho imunitu. 

09.01.2018
Aesculap Akademie