Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

15. Červenec 2016

Actreen® Hi-Lite Set: Katetrizace jednoduše, diskrétně a kdekoliv

Zbrusu nová generace soupravy pro intermitentní močovou katetrizaci Actreen® Hi-Lite Set přináší uživateli možnost jednoduché a svobodné manipulace.

Nová generace potahovaných katetrů

 

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence je závažný celospolečenský problém. Nejčastější příčinou močové retence jsou míšní poranění a neurologická onemocnění, například roztroušená mozkomíšní skleróza. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, které si může provádět pacient sám, je principem metody tzv. intermitentní autokatetrizace.

 

Produktová řada Actreen® Hi-Lite je novou generací potahovaných katetrů určených k jednorázovému cévkování. Společnost B. Braun nyní rozšiřuje tuto řadu a uvádí na trh v České a Slovenské republice produkt Actreen® Hi-Lite Set.

 

V práci i při sportu

 

Actreen® Hi-Lite Set je sterilní potahovaný močový katetr se sběrným močovým sáčkem pro muže, ženy a děti. Set je po vybalení připraven ihned k použití a není nutná jeho další aktivace („ready-to-use“ a „no-touch system“).

 

Produkt využívá všech výhod katetru Actreen® Hi-Lite, ale současně umožní uživateli cévkovat se na různých místech. Ocení to zejména aktivní uživatelé při práci, sportu, ve škole, na lůžku apod. Uživatel tak nemusí používat přídavné sběrné systémy, nádoby na moč nebo být v přímém kontaktu s toaletou. Oproti jeho předchůdci, úspěšnému produktu Actreen® Glys Set, je nyní balení praktické a diskrétní. Po vyjmutí z krabice je souprava již jen v jednom obalu. Součástí je pouzdro, ve kterém mohou být katetry uchovávány. Katetry mají tvarovou paměť a nezalamují se. Díky širšímu konektoru a optimalizované délce katetru je manipulace snadná a zajišťuje bezpečné vyprázdnění.

 

Spolehlivé vlastnosti

 

Délky katetrů:

 Tiemann 41 cm, Nelaton 41 cm

Velikosti CH 06-16, bez obsahu PVC, potahovaný hydrofilním lubrikantem s garancí smáčivosti po dobu šedesáti minut od otevření, pevné napojení na sběrný močový sáček o obsahu 1 000 ml s přehlednou graduací v místě napojení, antirefluxní chlopeň, odtržení ochranného obalu zvládnou díky úchopovým otvorům i pacienti s omezenou motorikou horních končetin, možnosti odtržení obalu na různých místech katetru, praktické a diskrétní balení, světle zelený obal, 30 ks v krabičce, zdravotnická pomůcka I. třídy. Certifikace ISO…

 

Cena za inovativní design a způsob balení

 

Výrobek navazuje na úspěšnou řadu Actreen Lite Mini, která byla uvedena na trh v EU v roce 2010.

V roce 2011 vyhrál cenu Pharmapack Award 2011 v kategorii zdravotnických pomůcek. Cena byla udělena za inovativní design a způsob balení, který uživatelkám přináší nebývalou míru uživatelského komfortu. Koncern B. Braun vyhrál tuto cenu poprvé a vůbec poprvé v historii ji získal močový katetr.

 

Významné ocenění si letos na konto připsala také řada Actreen® Mini, která získala cenu za design v soutěži B. Braun Innovation Award.

 

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM

Čtěte také

Charakter základního onemocnění, přidružené choroby, schopnost spolupráce pacienta, výsledky vyšetření a potřebnou délku derivace, to jsou faktory, které musí zohlednit lékař při výběru způsobu derivace moči.

25.04.2016
Intermitentní katetrizace

Společnost B. Braun Medical uvedla na podzim 2015 na trh v České a Slovenské republice permanentní močový katetr ze 100% silikonu Urimed Cath. Tento nový produkt v kombinaci s proplachovým systémem Uro-Tainer zajišťuje jedinečné řešení pro prevenci a léčbu inkrustací a močové infekce

06.01.2016
Intermitentní katetrizace

Péče o pacienty s různými příčinami močové retence, jako jsou úrazy míchy a neurologická onemocnění, například roztroušená skleróza mozkomíšní, jsou závažným celospolečenským problémem. Zajištění správné derivace moči z močového měchýře, kterou si může provádět pacient sám, je principem intermitentní autokatetrizace (samocévkování). K provádění této metody slouží produktová řada Actreen® Hi-Lite, která patří k nové generaci potahovaných katétrů určených k jednorázovému cévkování.

16.06.2015
Intermitentní katetrizace