Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

4. Květen 2015

3D laparoskop Einstein Vision® na festivalu iCON Prague 2015

Jaké je to být v kůži chirurga? To si o třetím dubnovém víkendu mohli vyzkoušet návštěvníci největšího českého festivalu moderních technologií iCON Prague. Na tradičním místě konání v Národní technické knihovně se jich letos sešlo na tři tisíce.

Společnost B. Braun na festivalu představila široké veřejnosti 3D endoskopickou věž EinsteinVision 2.0., na které si zájemci mohli vyzkoušet práci chirurgů.
Zatímco Endoskopická 3D kamera snímala prostor v drátěném koši naplněném polystyrénovými koulemi a reklamními oplatky, návštěvníci pomocí reálných endoskopických nástrojů oplatky lovili. Obraz z endoskopické kamery přitom sledovali přímo na 3D monitoru.

O živý přenos kamery na mobilní zařízení iPad a iPhone účastníků se postaral audiovizuální systém Apollon, který byl na EinsteinVision připojený. Ke sledování přenosů poskytla společnost Gatema volně dostupnou aplikaci apViewer.

Návštěvníci stánku B. Braun měli možnost nejen vyzkoušet si práci se systémem EinsteinVision v praxi, ale také hrát o hodnotné ceny. Každý vytažený reklamní oplatek byl opatřen unikátním číslem, které postoupilo do závěrečného slosování. Výherce si mohl vybrat iPhone 6 nebo iPad Air věnovaný společností iStyle.

Zájem o nejmodernější zdravotní techniku projevilo více než 300 účastníků.Veřejnost se tak mohla zábavnou formou seznámit s vysokou kvalitou moderního vybavení ve zdravotnictví. Simulaci práce s moderní 3D endoskopií si s nadšením zkusili nejen dospělí, ale i děti.

Více o Apollon
Stažení apViewer pro iOS
Více o iCON Prague

 

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
redakce Braunovin

Čtěte také

V březnu 1993 začínala česká pobočka B. Braun své působení v bývalém bytě přebudovaném na kancelář v pražských Holešovicích. Dnes, po 25 letech, je s více než 800 zaměstnanci a obratem 3,4 mld. Kč silnou a stabilní skupinou na českém i slovenském trhu. O cestě k úspěchu i o výhledech do budoucna jsme si povídali s Petrem Macounem, jednatelem společností B. Braun Medical a B. Braun Avitum v České a Slovenské republice.

16.07.2018
Lidé a společnost

Nedostatečná výživa pacientů snižuje šanci na jejich uzdravení a prodražuje léčbu.

08.06.2017
Lidé a společnost

O ceny Good Design 2016 společně s koncernem B. Braun usilovaly s přibližně 900 produkty společnosti z téměř padesáti zemí.

17.05.2017
Skupina B. Braun