Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

5. Září 2014

20. světový kongres stomických sester v Göteborgu

Letošní 20. výroční kongres stomických sester (WCET - The World Council of Enterostomal Therapists) proběhl v polovině července ve švédském Göteborgu, který se své pořadatelské úlohy zhostil na výbornou. O významu akce svědčí fakt, že se kongresu zúčastnilo 1 500 delegátů z 51 zemí.

Koncern B. Braun byl platinovým sponzorem kongresu a zastupovali ho účastníci z patnácti zemí světa. Na stánku B. Braun bylo stále plno a samotné sympozium B. Braun navštívilo 300 účastníků.

Českou republiku reprezentovala sice pouze tříčlenná, avšak významná delegace ve složení prim. MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a v Göteborgu jeden ze čtyř přednášejících na mezinárodním B. Braun sympoziu, MUDr. Zdeněk Kojecký, obchodní a marketingový manažer divize OPM, a Marek Dvorník, obchodní zástupce divize OPM.

 

Témata B. Braun sympozia:

  • Současné trendy v kolorektální chirurgii (Prof. Dr. Alexander Schachtrupp, Německo)
  • Stomický pacient - nový dvoudílný mechanický systém (Dani   le Chaumierová, Francie)
  • Nové trendy v irigaci stomiků (Lisa Loxdaleová, Velká Británie)
  • Nové trendy v materiálech pro stomiky - výsledky mezinárodní multicentrické studie (ČR a SR) (MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., Česká republika)

 

Koncern B. Braun na kongresu představil systém Flexima® 3S

Dvoudílný mechanický stomický systém byl již uveden i v České republice. Tato horká novinka získává na oblibě nejen u stomických sester, ale hlavně u lidí s operovanou stomií. Samotný název Flexima® 3S odráží jeho tři základní vlastnosti - Simple, Soft, Secure - jednoduchý, měkký, bezpečný. K dalším přednostem nového dvoudílného systému patří flexibilita, komfort, vodotěsnost a naváděcí systém.

Kongres WCET potvrdil, že koncern B. Braun patří mezi přední výrobce a dodavatele kvalitních stomických systémů.

Marek Dvorník
divize OPM - stomie, urologie, inkontinence, drenáže

Čtěte také

Světová asociace stomiků vyhlašuje každé tři roky Světový den stomiků, který tradičně vychází na první říjnovou sobotu – letos na 6. 10. 2018. Mottem letošního Světového dne stomiků je heslo „Hovoříme otevřeně a měníme životy“, a právě proto máme díky spolupráci se společností ILCO příležitost v tento den hovořit o tom, co stomici chtějí a co dělají. 

24.08.2018
Stomie

Flexima® 3S je dvoudílný systém stomických pomůcek, který se používá při ošetření stomie a jenž vývojově využívá předností adhezivního systému Flexima® Key. Flexima® 3S se skládá ze dvou samostatných částí – podložky a sáčku. Základem stomické pomůcky je podložka, která je vyrobena z hydrokoloidního materiálu a slouží ke krytí stomie a k uchycení sáčku, do něhož se zachycuje stolice nebo moč.

19.12.2017
Stomie

Dvoudílný systém stomických pomůcek je jedním ze těch, které lze použít při ošetření stomie.

26.10.2016
Stomie