Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

5. Září 2014

20. světový kongres stomických sester v Göteborgu

Letošní 20. výroční kongres stomických sester (WCET - The World Council of Enterostomal Therapists) proběhl v polovině července ve švédském Göteborgu, který se své pořadatelské úlohy zhostil na výbornou. O významu akce svědčí fakt, že se kongresu zúčastnilo 1 500 delegátů z 51 zemí.

Koncern B. Braun byl platinovým sponzorem kongresu a zastupovali ho účastníci z patnácti zemí světa. Na stánku B. Braun bylo stále plno a samotné sympozium B. Braun navštívilo 300 účastníků.

Českou republiku reprezentovala sice pouze tříčlenná, avšak významná delegace ve složení prim. MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a v Göteborgu jeden ze čtyř přednášejících na mezinárodním B. Braun sympoziu, MUDr. Zdeněk Kojecký, obchodní a marketingový manažer divize OPM, a Marek Dvorník, obchodní zástupce divize OPM.

 

Témata B. Braun sympozia:

  • Současné trendy v kolorektální chirurgii (Prof. Dr. Alexander Schachtrupp, Německo)
  • Stomický pacient - nový dvoudílný mechanický systém (Dani   le Chaumierová, Francie)
  • Nové trendy v irigaci stomiků (Lisa Loxdaleová, Velká Británie)
  • Nové trendy v materiálech pro stomiky - výsledky mezinárodní multicentrické studie (ČR a SR) (MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., Česká republika)

 

Koncern B. Braun na kongresu představil systém Flexima® 3S

Dvoudílný mechanický stomický systém byl již uveden i v České republice. Tato horká novinka získává na oblibě nejen u stomických sester, ale hlavně u lidí s operovanou stomií. Samotný název Flexima® 3S odráží jeho tři základní vlastnosti - Simple, Soft, Secure - jednoduchý, měkký, bezpečný. K dalším přednostem nového dvoudílného systému patří flexibilita, komfort, vodotěsnost a naváděcí systém.

Kongres WCET potvrdil, že koncern B. Braun patří mezi přední výrobce a dodavatele kvalitních stomických systémů.

Marek Dvorník
divize OPM - stomie, urologie, inkontinence, drenáže

Čtěte také

„Budeme vám muset udělat stomii neboli umělý vývod na střevě“ – pokud pacient uslyší od lékaře tuto větu, zatají se mu aspoň na chvíli dech. Při založení stomie nastávají v životě jedince velké změny, které je zapotřebí včasně odhalit, umět je pojmenovat a pracovat na nich. Péče o pacienty se stomií je velice specifická a ke každému musí být volen individuální přístup. Nejde pouze o to, zda pacient zvládne péči o vývod, ale jak se postaví k celému svému budoucímu životu. Právě pro zvládnutí „nového“ začátku je vzdělávání pacientů potřebné.

06.06.2019
Stomie

Rok 2018 byl bezesporu tím nejtěžším, jaký Nikola (23), studentka pražské Vysoké školy ekonomické, dosud zažila. Opakující se zdánlivě šťastné konce, namísto kterých přicházely další a další komplikace… Život s chronickým onemocněním není vůbec lehká věc. Tím spíš, když se rozhodne vám do života radikálně zasáhnout. A jak sama Nikola říká, měla jsem „tu čest“ zažít tak trochu jiný život ve dvou.

23.05.2019
Stomie

Stomické komplikace jsou nežádoucí stavy, které zhoršují pacientovu adaptaci na nové podmínky života se stomií, a to jak v časném, tak i v pozdním období. Problematika těchto komplikací zasahuje nejen fyzický stav pacienta, ale i psychosociální oblast jeho života. Velký význam má nejen pro pacienta, ale též pro všechny zúčastněné, včetně rodiny i stomické sestry, předcházení komplikacím.

16.04.2019
Stomie