Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

4. Květen 2012

Zlatý paralympionik na píseckém gymnáziu

David Drahonínský díky podpoře společnosti B. Braun odstartoval v únoru svou osvětovou kampaň zaměřenou na českou mládež. Prvními posluchači jeho neuvěřitelného příběhu o pádu na dno a komplikované cestě na vrchol byli patnáctiletí studenti Gymnázia Písek.
Když si David v náměsíčnosti přivodil úraz, který jej upoutal na invalidní vozík, byl jen o rok starší než oni.

Nyní, ve svých 29 letech, kdy se intenzivně připravuje na další boj o nejcennější kov na blížící se paralympiádě v Londýně, zařazuje mezi své aktivity i návštěvy různých škol v České republice, kde pořádá informační besedy. „Mám hned několik cílů. V první řadě bych rád působil jako živoucí důkaz toho, že se člověk může úspěšně porvat s nepřízní osudu a že život se dá užívat i poté, co se vám celý obrátí naruby. Kromě toho bych chtěl narušit i určité vozíčkářské tabu, které panuje v naší společnosti. Rád zodpovím jakékoli dotazy a podělím se o své zážitky a zkušenosti. Nikdy nevíte, komu se to jednou bude hodit,“ vysvětluje David. „ Jsem rád, že se v dnešní ne příliš přívětivé době najdou společnosti, které jsou ochotny podpořit hendikepovaného sportovce, a umožnit mu tak nejen dělat to, co ho baví a v čem vyniká, ale zároveň přispět i ke vzdělávání ostatních. Bez pomoci společnosti B. Braun bych to dělat nemohl a  doufám, že díky spolupráci s tímto partnerem a dalšími sponzory přivezu z Londýna další zlato,“ prozrazuje své plány na léto David.

„Hustej týpek! Vostrej pán!“ zněla po besedě pochvalná hodnocení mezi mladými posluchači, jimž David Drahonínský přivezl ukázat mimo jiné i svůj závodní luk a pekingskou zlatou medaili. Chválou na adresu celé akce nešetřil ani pedagog Jakub Cenek: „Už dlouho jsem neviděl, aby někdo takovým způsobem upoutal třídu teenagerů. David si je svou otevřeností a humorem podmanil doslova během chvíle. Ideální by bylo, kdyby se s ním mohly setkat všechny děti v republice - zdravé i nemocné. Řada lidí by pak možná dost přehodnotila svůj přístup k životu.“

Do jižních Čech David v nadcházejícím období ještě zavítá. „Zatím nemám pevně stanovený rozpis dalších návštěv, ale vypadá to, že si možná začátkem června zahrajeme s dětmi z gymnázia hokej na vozících. Z jižních Čech navíc pocházím, tak mě to sem přirozeně táhne asi nejvíc,“ poznamenal k dalším plánům své kampaně.

V březnu David zamířil na Základní školu Umělecká v Praze 7, kde žáky 8. třídy upozornil na rizika jejich chování a jejich případné následky. Opět se mu podařilo zaujmout celou třídu dvouhodinovou přednáškou. Na závěr byl požádán lektory, zda by ji mohl v budoucnu zopakovat pro deváťáky. Dá se tedy očekávat, že ještě před červnovou cestou na jih se sem David vrátí.

redakce Braunovin

Čtěte také

Preventivní vyšetření v síti Dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum na Světový den ledvin 8. 3. 2018 zachytila o 11 % více lidí s podezřením na onemocnění ledvin.  Zatímco loni bylo z celkového počtu ambulantně vyšetřených posláno 18 % pacientů na další vyšetření, letos to již bylo 29 %. 

11.04.2018
Aktuality z B. Braun

Minulý týden proběhlo v německém Melsungenu, kde sídlí nadnárodní koncern B. Braun, mezinárodní setkání divize Hospital Care, jehož součástí bylo udílení cen Balanced Awards pro rok 2018. 

04.04.2018
Aktuality z B. Braun

Umíte si prosadit právo mít náročné požadavky na kvalitu? Jakým způsobem si nastavujete subjektivního hodnocení? Nejen tyto, ale i mnoho dalších podstatných otázek z problematiky veřejných zakázek řešili účastníci semináře Jak prosadit kvalitu do procesu zadávání veřejných zakázek, který organizovala Aesculap Akademie. Na pár rad a tipů, jak si u veřejných zakázek obhájit kvalitu, jsme se zeptali pana Viktora Wendlera a pana Vladimíra Duchoně.

08.03.2018
Aktuality z B. Braun