Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

21. Červenec 2016

VIDEO: Do Česka míří revoluční nástroje v oblasti kolorektální chirurgie

Less Hill

Chirurgové jim říkají „GUN“. I když tak speciální chirurgický nástroj nazývaný stapler vypadá, a vlastně se i podobně ovládá, pistole to není. V rukou chirurga se přesto jedná o velmi účinnou lékařskou zbraň. Staplery totiž umějí to, co lidská ruka nesvede: v jeden okamžik tkáň vyříznout i sešít. Divize Aesculap společnosti B. Braun nyní do Česka přináší dvě novinky, které pomohou lékařům a hlavně pacientům. Je to stapler TXT 33 vyvinutý speciálně pro chirurgické odstranění hemoroidů a stapler KOL na míru ušitý pro operace karcinomu rekta. Do Česka je odborné lékařské veřejnosti přijel představit produktový specialista společnosti, která oba unikátní nástroje vyvinula,  Australan Les Hill.

redakce Braunovin

Čtěte také

Městská nemocnice Ostrava poskytuje péči v sedmi operačních oborech na patnácti operačních sálech a ročně je zde provedeno přibližně 9000 operací. Oddělení centrální sterilizace zpracovává měsíčně v průměru 1600 objednávek ze všech oborů, včetně zpracování objednávek od externích zákazníků.

09.03.2018
Chirurgie

Rozhovor s profesorom Ladislavom Valanským, popredným slovenským urológom.

30.11.2017
Chirurgické obory

Spojování tkání prošlo dlouhým vývojem od mravenčích hlaviček používaných ve starověku přes úlomky kostí, bylinná lýka až po současná moderní syntetická vlákna s integrovaným návlekem v jehle. Kvalitní a správně zvolený šicí materiál, stejně jako dovednost a správně zvolená taktika jsou pro konečný výsledek sutury tkání určující. Mladí chirurgové často nemají dostatek příležitostí k tréninku, a proto Aesculap Akademie natočila několik edukačních videí, která se zaměřují na základní šicí techniky.

16.11.2017
Chirurgické obory