Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

24. Říjen 2011

V Café B.Braun vypukla výstava infuzní techniky

Je tomu přesně 60 let, co se narodil „dědeček“ současných vysoce sofistikovaných systémů, které při zavedení infuze odměřují množství podávaných léků, roztoků a výživy. Dokonce jeho název - Perfusor® - se od té doby mezi lékaři a zdravotníky ujal jako alternativní výraz pro lineární dávkovač.

Existuje již více než milion dobrých důvodů, proč navštívit výstavu perfusorů a zhlédnout jejich vývoj od roku 1951, kdy společnost B. Braun první lineární dávkovač na světě vynalezla. „Právě 1,3 milionů přístrojů bylo dodáno na celosvětový trh a troufám si tvrdit, že nejen díky dlouhé tradici výroby a vývoje, ale též díky opravdu inovativním krokům naše technika odskočila od konkurence o několik generací a jsme oprávněným lídrem celosvětového trhu s infuzní technikou,“ říká MUDr. František Vojík, manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun.

Nejen první lineární dávkovač na světě, ale i celá řada jeho nástupců, perfusorů, které dokládají průřez 60letou historií infuzní techniky, jsou až do poloviny listopadu k vidění na tematické výstavě v Café B. Braun (Sokolská 31, Praha 2). Ti, kdo se rozhodnou výstavu navštívit, tak budou mít jedinečnou možnost porovnat rozdíly mezi revolučním modelem z roku 1951 a nejnovějším typem Space.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun

Čtěte také

Do Café B. Braun jde člověk, když chce jít na dobrou kávu nebo za výbornou architekturou.

30.01.2018

Lyžařská sezóna je, včetně té biatlonové, v plném proudu a sportovní výživa patří při zatížení, kterému jsou vystaveni vrcholoví sportovci, k nezbytným doplňkům. V kombinaci s tvrdým tréninkem, důslednou rehabilitací a dalšími podpůrnými prostředky pomáhá sportovcům při dosahování nejvyšších met a získávání medailí. 

27.12.2017
Aktuality z B. Braun

První ročník evropského fotbalového turnaje lékařů a zdravotníků Eurospital se uskutečnil ve Francii už před pětadvaceti lety.  Koncern B. Braun je dlouholetým mezinárodním partnerem této sportovní akce a také patronem ceny Fair Play Cup, kterou každoročně předává nejohleduplnějšímu mužstvu.

15.11.2017
Aktuality z B. Braun