Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

30. Listopad 2017

OMNI – první postřehy z ostrého provozu

Na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno na jaře začali využívat nový přístroj pro akutní očišťování krve OMNI z produkce společnosti B. Braun. Vůbec poprvé byl na tomto pracovišti u pacienta použit 26. dubna. Akutní očišťování krve patří ke klíčovým léčebným postupům na jednotkách intenzivní péče zejména u kriticky nemocných pacientů s multiorgánovým selháním. Podle prvních zkušeností zdravotníků se zdá, že nový přístroj OMNI zatím v klinické praxi plní vysoké nároky kladené na bezpečnost, rychlost přípravy, snadné ovládání a přesnost léčby. Zároveň ale i samotní zdravotníci přicházejí s nápady na vylepšení. O svoje postřehy z praxe se s námi podělily sestřičky Michaela Kratochvílová a Veronika Hryzáková.

„OMNI umožňuje rychlou změnu typu terapie i diluce bez nutné výměny setu a kapiláry. Přístroj je vybaven jedinečným systémem regulace průtoku krve a tekutin a bezproblémově pracuje tak, aby umožňoval přesně nastavit a udržovat stanovené parametry léčby“, říká Veronika Hryzáková, Dis., z oddělení Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno. 

Tým zdravotníků z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno. OMNI zde používají od 26. dubna 2017.  

„OMNI udržuje velice přesnou bilanci tekutin. Příprava přístroje je jednoduchá. Předem přesně připravený set si přístroj sám nasetuje do pump. Následně probíhá proplach, opět zcela automaticky bez nutnosti zásahu. OMNI provádí automatickou regulaci hladin všech expanzních komůrek. Výhodou je, že umožňuje manipulaci s pacientem bez zástavy krevní pumpy a spuštění alarmů“, pokračuje Veronika Hryzáková.

Sestřičky už iniciativně navrhly pár vylepšení, např. delší kabel k uzemnění a delší hadici vedoucí od přístroje k pacientovi. Výrobce v Německu na tuto poptávku velmi pružně zareagoval a rozšířil nabídku příslušenství. „Všechny podněty sbíráme a jsme za ně rádi. Bez nich bychom se ve vývoji nepohnuli dál,“ říká k nápadům marketingový a obchodní manažer divize Avitum Mgr. Boris Malhocký. 

redakce Braunovin 

redakce Braunovin

Čtěte také

Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Plzni je v provozu již 21 let a po deseti letech prošlo už druhou rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 14 milionů korun. Zároveň přichází také s novým modelem komplexní péče o pacienty.

07.11.2017
Aktuality z B. Braun

Neustále rostoucí počet pacientů a vysoký počet transplantovaných má za 25 let činnosti na svém kontě Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum v Třinci.

20.09.2017
Aktuality z B. Braun

Novým letoviskem, které nabízí dialyzovaným pacientům své služby, je španělská Malaga – přístavní město u Středozemního moře, kde se narodil Picasso. „Dnešní propojení světa přináší výhody i dialyzovaným. Jsme blízko době, kdy bude moci i pacient s vážným onemocněním ledvin zapíchnout prst do mapy a říct si, tady chci strávit dovolenou stejně jako kdokoliv jiný,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK. 

07.08.2017
Aktuality z B. Braun