Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

4. Duben 2014

Nutricomp® Nový koncept vaků s enterální výživou

B. Braun úspěšně doplňuje portfolio enterální výživy a jako leader a inovátor v oblasti parenterální výživy se stává plnohodnotným partnerem lékařů a pacientů také na poli enterální nutrice.

Pacientům, kteří potřebují k uzdravení přechodně nebo trvale používat parenterální výživu v kombinaci s enterální, chceme nabídnout možnost zůstat u jednoho konceptu a fungující model parenterální výživy doplňovat o enterální výživu od stejného výrobce.

Tato myšlenka je plně v souladu s vizí společnosti B. Braun poskytovat lékařům jednoduchý, bezpečný a spolehlivý koncept, jak pomoci pacientům v souladu s aktuálními guidelines v medicíně, a zajistit jim stálý přísun kvalitních přípravků.

500ml a 1 000ml vaky Nutricomp®

Stávající řadu Nutricomp® Standard, Nutricomp® Standard Fibre, Nutricomp®
Energy, Nutricomp® Energy Fiber a Nutricomp® D
rozšiřujeme o 1 000ml variantu ve vaku. Je výhodná u pacientů, u nichž se po zahájení enterální výživy ukazuje, že je dobře tolerována. Větší balení pak přináší ekonomickou úsporu a vyšší pracovní komfort pro ošetřující personál.

Nutricomp® Standard a Standard Fibre jsou určeny pro pacienty s normálními energetickými nároky v nemocničním nebo domácím prostředí a obsahují nebo neobsahují vlákninu.

Nutricomp® Energy a Energy Fiber jsou energeticky bohatší přípravky vhodné pro pacienty, u nichž je nutné omezit příjem tekutin, nebo s velkými energetickými nároky - zejména u podvýživy a v rekonvalescenci.

Nutricomp® D obsahuje ideální skladbu sacharidů (s převahou škrobů) a zároveň dostatečný obsah kvalitních bílkovin pro výživu pacientů s diabetem nebo poruchou glukózového metabolismu. Má nízký glykemický index (38).

V aktuálním portfoliu máme k dispozici také imunomodulační přípravek Nutricomp® Immun se zvýšeným obsahem glutaminu a balancovaným profilem mastných kyselin v kombinaci MCT, řep­kového, slunečnicového a rybího oleje, který je zdrojem EPA a DHA.

Dalším specifickým přípravkem je Nutricomp® Hepa. Jedná se o přípravek pro pacienty s jaterním onemocněním, obohacený o specifické BCAA (větvené aminokyseliny), stimulující proteinový metabolismus, a MCT oleje pro rychlejší vstřebávání tuků.

V nejbližší době pro vás uvedeme na trh Nutricomp® Intensiv se sníženým obsahem sacharidů a zvýšeným obsahem bílkovin pro pacienty v tzv. stresovém metabolismu (septické stavy, popáleniny apod.).

Komplex péče o pacienta s enterální výživou doplňuje nezbytný sortiment spotřebního materiálu, polyuretanových vyživovacích sond Nutritub, enterálních setů pro pumpy Enteroport Plus a Space i gravitačních setů Nutrifix.

Mgr. Jitka Suchá
divize Hospital care

Čtěte také

Aesculap Akademie představuje nový koncept vzdělávacích kurzů z oblasti nutriční péče v pavilonu B. Braun Dialog

13.05.2015
Aesculap Akademie

Letošní ročník kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny proběhl na začátku září v Brně. Vůbec poprvé se v rámci oficiálního programu konal distribuovaný workshop zaměřený na praktické ukázky nervových blokád s ultrazvukovou asistencí. 

04.12.2017
Intenzivní péče

Přestože infuzní technika B. Braun Space byla na český trh uvedena již před několika lety a je v našem prostředí velmi oblíbená, zdaleka ne všichni uživatelé jsou informováni, že se jedná o systém otevřený průběžným aktualizacím a využívání nových nástrojů, které lze do systému nahrát pouhým upgradem softwaru. Abychom rychle a efektivně seznámili zdravotnickou veřejnost z řad nemocničního personálu se všemi výhodami přístrojové generace B. Braun Space, připravili jsme pro zdravotníky instruktážní video, které je v průběhu několika málo minut seznámí s hlavními funkcemi a výhodami systému. Ucelený systém Space je díky „otevřenosti“ neustále připravený být nejmodernějším na trhu, i když je v provozu už několik let. 

30.11.2017
Intenzivní péče